ЄС має намір забезпечити тренування для більшої кількості українських військових, конкретну цифру міністри оборони країн-членів ЄС мають погодити на зустрічі у Брюсселі 30 серпня, повідомив верховний представник ЄС з питань безпеки та зовнішньої політики Жозеп Боррель.
За словами Борреля, попередньою метою тренувальної місії ЄС була підготувати 60 тисяч військових, але цю цифру збільшать.
«Наприкінці дня я скажу вам, на скільки. Але це найуспішніша навчальна місія, яку коли-небудь проводив Європейський Союз. Навчити 60 000, а може й більше солдатів – це значний результат», – сказав Боррель.
Читайте також: Дозвіл Україні бити вглиб Росії не означатиме для Заходу вступ у війну – Боррель
Він додав, що міністри також будуть обговорювати можливість відкриття осередку в Києві, щоб посилити європейську координацію зі Збройними силами України.
Що стосується тренування на території України із залученням європейських інструкторів, то наразі така опція «не обумовлена», уточнив Боррель.
Тим часом міністр оборони Швеції Пол Йонсон зауважив, що не виключає можливості, що територія України може бути задіяна в тренувальній програмі тим чи іншим чином, але додав, що в цьому питанні потрібна єдність ЄС і варто враховувати «військові та політичні міркування».
Читайте також: Країни ЄС готові вжити заходів, щоб «прискорити» військову допомогу Україні – Кулеба
Естонський міністр Ханно Певкур пояснив, що наразі з цього питання немає консенсусу, до того ж варто врахувати безпекові моменти.
«Потрібно розуміти, що є ризики. Бо якщо почати це робити на рівні бригади чи батальйону – тобто від тисячі до 5 тисяч людей – це ставить під суттєву загрозу так само цих людей, яких ми будемо тренувати. А якщо брати малі групи, з розмінування, наприклад – без проблем. Це можна робити цілком безпечно так само в Україні», – зазначив естонський міністр оборони.
Раніше позитивно щодо можливості проведення тренувальної місії на території України висловлювався президент Франції. Натомість Британія та Італія виступали проти.
Форум