Доступність посилання

ТОП новини

У ДПСУ розповіли про ситуацію на кордоні з Білоруссю


Ситуація на кордоні з Білоруссю залишається «контрольованою», стягування додаткових білоруських військ наразі не фіксується, каже Андрій Демченко
Ситуація на кордоні з Білоруссю залишається «контрольованою», стягування додаткових білоруських військ наразі не фіксується, каже Андрій Демченко

Ситуація на кордоні з Білоруссю залишається «контрольованою», стягування додаткових білоруських військ наразі не фіксується, розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону.

«Безпосередньо по кордону ситуація незмінна. Вона повністю контрольована», – запевнив він.

Речник назвав заяву Міноборони Білорусі щодо «посилення» кордону з Україною «нагнітанням, щоб продовжувати підігрувати Росії». Демченко зазначив, що «Білорусь неодноразово висувала на адресу України звинувачення у недружніх діях».

«Але зараз ми не фіксуємо поряд із нашим кордоном переміщення чи то техніки, чи то особового складу. Скоріш за все, в рамках інформаційного впливу Білорусь буде вимушена робити фото- і відеоматеріали, може, якісь частини і перебуватимуть на кордоні», – наголосив речник ДПСУ.

Він зауважив, що «розвідка активно стежить за розвитком подій на території Білорусі».

Міністерство оборони Білорусі заявило 11 серпня, що начебто «відправляє додаткову військову техніку до прикордонних з Україною районів».

Раніше Олександр Лукашенко заявив, що 9 серпня війська ППО нібито «знищили кілька повітряних цілей над територією Білорусі, які летіли з території України». За його словами, сили ВПС і військ ППО Білорусі були приведені в стан підвищеної готовності у зв’язку з порушенням повітряного простору Білорусі.

Пізніше міністр оборони країни Віктор Хренін заявив, що Білорусь «посилить» області, які межують з Україною. Він додав, що Олександр Лукашенко нібито дав наказ посилити угруповання військ у Гомельській та Мозирській областях. Вони межують з північними областями України.

У МЗС України наразі не коментували ситуацію.

У ніч з 30 на 31 липня відбулося наймасовіше за весь період моніторингу входження в повітряний простір Білорусі дронів-камікадзе типу «Шахед», якими Росія атакує Україну: на територію країни залетіло не менше ніж п’ять дронів, заявила моніторингова група «Білоруський гаюн».

Тоді у Білорусі ніяк не реагували на входження російських дронів на територію країни.

Олександр Лукашенко підтримав повномасштабне російське вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року і дозволив використовувати територію, військову інфраструктуру і повітряний простір Білорусі для вторгнення російської армії й обстрілів українських міст, жертвами чого стали десятки тисяч мирних українців.

Форум

XS
SM
MD
LG