Доступність посилання

ТОП новини

«Криму приготуватися». На тлі подій у Курській області Джелял закликав кримчан бути напоготові


Наріман Джелял після звільнення з російського полону. Київ, 28 червня 2024 року
Наріман Джелял після звільнення з російського полону. Київ, 28 червня 2024 року

Успіх Курського прориву в західному світі вже охрестили переломним ходом у війні Росії проти України. А за тиждень навіть президент США Джо Байден відреагував, сказавши, що Курська операція «створює справжню дилему для Путіна».

Наріман Джелял, перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, впевнений, що бої в Курській області, як і всі інші дії ЗСУ, спрямовані на досягнення єдиної мети – відновлення територіальної цілісності української держави. Зокрема, мова і про деокупацію Криму. І це вже не за горами, розповів він в інтерв'ю журналістці Голосу Америки Ксенії Турковій.

«Я думаю, що українське керівництво – військове та політичне – ухвалило рішення здійснити такий досить несподіваний та нестандартний хід, як вторгнення безпосередньо на територію Російської Федерації, – каже

Щоб люди були морально та фізично готові убезпечити себе на момент здійснення деокупації
Джелял

Джелял. – І це у наслідку продемонструвало неспроможність і неготовність російського керівництва до такого розвитку подій».

На думку Джеляла, йдеться про конкретні кроки у напрямку до деокупації Криму:

«Розвиток подій, можна сказати, підтверджує озвучене мною раніше попередження мешканцям Криму, насамперед громадянам України – щоб вони не були необачними, щоб не прислухалися до мантри окупаційної влади «все порядку, нічого не бійтеся». Я робив це не для того, щоб когось налякати, а просто щоб люди були морально та фізично готові убезпечити себе на момент здійснення деокупації, тобто ведення воєнних дій зі звільнення Криму».

Українські військовослужбовці на танку Т-72 в Сумській області, неподалік від кордону з Росією, 12 серпня 2024 року
Українські військовослужбовці на танку Т-72 в Сумській області, неподалік від кордону з Росією, 12 серпня 2024 року

«Чому це досі не Крим?»

Стосовно значення курської операції для ЗСУ Джелял каже:

«У кожній воєнній операції збройні сили напрацьовують певний бойовий досвід, відпрацьовують стратегії та, природно, операція, яка зараз здійснюється в Курській області, є саме перевіркою певних, я думаю, тактик і стратегій – як воєнних, так і політичних».

Українські військовослужбовці біля кордону з Росією в напрямку Курська. 11 серпня 2024 року
Українські військовослужбовці біля кордону з Росією в напрямку Курська. 11 серпня 2024 року
Операція є дуже серйозним сигналом до Кремля про те, що всі запобіжники просто перестають діяти
Джелял

Зокрема, додає Наріман Джелял, відпрацьовується і підготовка до переговорного процесу, і врегулювання цілого комплексу питань на місцях, у тому числі й робота з місцевим населенням та організація управління звільненими територіями.

Крім того, окрім значення для України та міжнародної спільноти, курська операція є «дуже серйозним сигналом до Кремля про те, що всі запобіжники просто перестають діяти, і світ вже просто втрачає терпіння та готовий діяти значно серйозніше і гостріше, щоб примусити Росію дотримуватись міжнародного права».

Джелял розповів, що у Криму на такі події реагують «по-різному»:

«Залежить від того, якої позиції дотримується сьогодні той чи інший мешканець Криму. Не беру до уваги тих, хто приїхав після 2014 року, які не є громадянами України, а скажу тільки про виключно моїх співгромадян. Ті, хто продовжує чекати та висловлювати надію на швидке визволення Криму – а їх дуже багато – звичайно, дуже позитивно ставляться до ситуації в Курській області. Єдине питання до українського керівництва – чому це досі не Крим?»

Феодосія, Крим, Україна. Серпень 2024 року
Феодосія, Крим, Україна. Серпень 2024 року

Інші, кого Джелял називає зрадниками держави та Конституції України (хто підтримує окупаційну владу свідомо, а не вимушено) відчувають, за його словами, тривогу і страх – розуміють, що сценарій реальний і для Криму.

Феодосія у серпні 2024 року, Крим
Феодосія у серпні 2024 року, Крим
Путін має можливість у відповідь на кожного відпущеного політв'язня набирати нові десятки заручників для обміну

Стосовно впливу останніх подій на перспективи звільнення українських полонених з Росії Джелял каже: «Враховуючи позицію Кремля, його небажання домовлятися… звільнення політичних заручників напряму пов'язане з успіхом збройних сил на фронті. І чим більше цей успіх розвиватиметься, тим більше шансів в українських громадян повернутися додому до своїх родин».

Лише остаточна перемога та звільнення українських територій, каже він, призведе до ситуації, коли поповнення лав політв'язнів у Росії припиниться.

«Наразі, на жаль, Путін має можливість у відповідь на кожного відпущеного політв'язня набирати нові та нові десятки заручників для можливих переговорів чи обміну на своїх людей, які перебувають у руках чи західних країн, чи України», – зазначив Наріман Джелял.

  • Українські військові продовжують просуватися вглибину Курської області.
  • Сили оборони України створюють «зону безпеки» на території РФ, прилеглій до території України.
  • Президент Зеленський зазначив, що влада обдумує можливість створення військових комендатур у Курській області РФ, якщо у цьому буде необхідність.

Форум

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG