Доступність посилання

ТОП новини

Битва за Бахмут. Хроніка оборони міста-фортеці (оновлюється)

Донбас Реалії (проєкт Радіо Свобода) веде живий блог про битву за Бахмут

Битва за Бахмут: головне

Росія активно штурмує Бахмут та населені пункти на підступах до нього з липня 2022 року. У грудні наступ посилився – передусім за рахунок частин, які відступили з правобережжя Херсонської області. Крім того, місто стало головною ціллю ПВК «Вагнер» Євгенія Пригожина, відомого як «кухар Путіна». За оцінками аналітиків, з військової точки зору захоплення Бахмуту не мало сенсу, оскільки не давало тактичних переваг.

На початку 2023 року значно посилились атаки на Соледар – містечко на північному сході від Бахмуту, на відстані близько 20 км. 25 січня речник Східного угруповання військ Сергій Череватий підтвердив, що українські війська відійшли від Соледару. Після захоплення Соледару війська агресора продовжували просуватися як на флангах Бахмуту, так і в самому місті. До квітня 2023 року Бахмут, окрім декількох найбільш західних позицій, був окупований. Офіційно у ЗСУ про вихід з міста не заявляли. В середині травня українські захисники розпочали наступальні дії на північ (в районі Берхівки) і південь від Бахмуту (в районі Кліщіївки) з метою відбити стратегічні висоти та вирівняти лінію фронту – успішно. 15-17 вересня, після тривалої контрнаступальної кампанії, Сили оборони України відновили свої позиції у двох найважливіших точках на південь від Бахмуту: Кліщіївці та Андріївці.

Далі бої тривали, проте лінія фронту суттєво в жодну сторону суттєво не рухалась. Ситуація значно ускладнилась після захоплення Авдіївки в середині лютого 2024 року. Відтоді загарбники продовжили просуватися на захід від міста і водночас посилили тиск на Бахмутському напрямку, – тут епіцентром зусиль російських військ став Часів Яр. На цій ділянці фронту агресор з другої половини квітня просунувся у Богданівці і зайшов на східну околицю Часового Яру. Аналітики припускають, що агресор може зосередити свої зусилля саме на ньому, або ж на Торецьку, що лежить на південь – і таким чином обійти Часів Яр та посунути на Краматорсько-Слов'янську агломерацію.

Донбас Реалії веде живий блог про битву за Бахмут.

16 квітня 2024 року

Бахмут. Генштаб повідомляє, що на цій ділянці фронту ЗСУ відбили 33 атаки за добу. Агресор атакувало селище Нове (фактично Часів Яр), Іванівське (західний фланг Бахмута); Кліщіївку та Андріївку (південний); Спірне (район Сіверська).

Авіаудар противник завдав Нью-Йорку.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

16 квітня 2024 року

У ISW пояснили, яких «загрозливих успіхів» може досягти РФ через відсутність допомоги Україні

Російські атаки можуть досягти «більш значних та загрозливих успіхів», особливо на захід від Бахмута, якщо США й надалі не надаватимуть безпекову допомогу Україні, констатують аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

За оцінками фахівців, російські війська наразі використовують дефіцит засобів української сторони для досягнення незначних тактичних успіхів.

Українські посадовці далі попереджають, що допомога США є критично важливою для здатності ЗСУ захиститися від нинішніх і майбутніх російських наступальних операцій, які очікуються наприкінці весни і влітку. Начальник Головного управління військової розвідки Кирило Буданов наголосив, що відбити великий російський наступ буде «катастрофічно складно» без військової допомоги Заходу.

Читайте також: «Усе, що не з російським «петухом» на гербі – не визнається». Росія «віджимає» квартири українців на Луганщині

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив 14 квітня, що поточна ситуація на сході України є «напруженою», а російські війська зосереджують свої зусилля на захід від Бахмута в напрямку Часового Яру.

Речник українського угруповання «Хортиця» підполковник Назар Волошин заявив 15 квітня, що українські сили на Бахмутському та Авдіївському напрямках можуть використовувати від одного до пʼяти артилерійських снарядів на кожні 10 таких снарядів, випущених російськими військами, але українська артилерія є більш точною.

15 квітня 2024 року

Бахмут. За даними українського Генштабу, Сили оборони відбили атаки армії РФ біля Часового Яру, селища Нового (фактично частина Часового Яру), Кліщіївки та Нью-Йорка. Проєкт DeepState повідомляє про просування противника на сході від Часового Яру.

У ніч проти 13 березня DeepState заявив про захоплення Богданівки. Вранці у Міноборони цю інформацію спростували. Як заявили у відомстві, штурмові групи російських військ пробилися на північну околицю села, але «Богданівка зараз під контролем Сил оборони». Пізніше цього ж дня аналітики окремо наголосили, що є кадри та свідчення учасників боїв у цьому районі, які підтверджують окупацію села. У відомстві станом на 15:00 більше не коментували ситуацію стосовно Богданівки.

Авіація била по Катеринівці та Нью-Йорку.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

12 квітня 2024 року

Бахмут. За даними Генштабу ЗСУ, на захід від Бахмута (у напрямку Часового Яру) війська РФ штурмували в районі Іванівського; на південь – у районі Кліщіївки, на північний схід (напрямок на Сіверськ) – у районах Виїмки, Роздолівки та Верхньокам'янського. Тиск агресора на північній ділянці загалом зріс останніми тижнями.

Авіаудари: Нью-Йорк, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка, Південне, Спірне, Роздолівка та Верхньокам'янське.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

11 квітня 2024 року

Бахмут. За даними Генштабу ЗСУ, тривають штурми Часового Яру зі сходу. На південь від Бахмута армія України відбила штурм Кліщіївки. У напрямку Сіверська – агресор атакував Виїмку та Роздолівку.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

10 квітня 2024 року

Бахмут. Війська РФ продовжують тиснути на Часів Яр: за повідомленням Генштабу на ранок 10 квітня, Сили оборони відбили нові штурми на місто та селище Нове (фактично частина Часового Яру). На південь від Бахмута відбито нові штурми Кліщіївки та Андріївки. На північ, у напрямку Сіверська, – штурми Верхньокам'янського, Виїмки та Роздолівки.

DeepState говорить про продовження штурмових дій РФ в Іванівському та Богданівці та про просування військ РФ у заказнику Ступки-Голубівські між Іванівським та Часовим Яром.

Авіаудари: Верхньокам'янське, Часів Яр, Біла Гора, Дружба, Спірне, Костянтинівка.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

9 квітня 2024 року

Бахмут. За даними українського Генштабу на ранок 9 квітня, на південь від міста армія України відбила атаки під Кліщіївкою та Андріївкою; на південний захід – під Ступочками; у напрямку Сіверська – під Верхньокам'янським та Спірним. Щодо Часового Яру оновлень Генштаб не дає, DeepState говорить про просування агресора зі східної сторони міста та в Богданівці.

Авіаудари: Іванівське, Верхньокам'янське та Роздолівка.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

8 квітня 2024 року

Бахмут. Як повідомляє український Генштаб у ранковому зведенні, тривають спроби військ РФ пробитися у Часів Яр; у цьому ж напрямку атаки були зосереджені під Богданівкою та Іванівським. На південь від Бахмута відбито штурми під Кліщіївкою та Андріївкою. Велика концентрація штурмів була минулої доби у напрямку Сіверська – Спірне, Виїмка, Федорівка, Роздолівка, Веселе.

Авіаудари: Годинник Яр, Нью-Йорк, Диліївка та Берестове.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

5 квітня 2024 року

Бахмут. Генштаб ЗСУ повідомляє про атаки агресора на підступах до Часового Яру, а за даними DeepState – там агресор має просування: війська РФ зайшли в крайні будинки. Були штурми і на багатоповерхівки, але закріпитись там військам РФ не вдалося.

Загалом на західному фланзі російські війська атакували також у районі Ступочек та Іванівського, де зазнали великих втрат – і загалом, за оцінкою DeepState, ситуація стабілізувалася. На південному – атакували під Кліщіївкою та Андріївкою. У напрямку Сіверська – під Спірним та Верхньокам'янкою.

Авіаудари: Іванівське, Дружба, Залізне, Андріївка, Нью-Йорк.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

5 квітня 2024 року

Генштаб ЗСУ: за добу на фронті відбулося 65 боєзіткнень, майже половина – на Бахмутському напрямку

Протягом минулої доби на фронті відбулося 65 бойових зіткнень, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у ранковому зведенні 5 квітня.

Противник продовжує активно атакувати на Бахмутському напрямку – тут українські захисники відбили 30 атак в районах населених пунктів Білогорівка, Верхньокам’янка, Спірне, Часів Яр, Іванівське, Ступочки, Кліщіївка, Андріївка.

4 квітня 2024 року

На Бахмутському напрямку було 20 спроб військ РФ прорвати оборону ЗСУ – Генштаб

Протягом доби на фронті зафіксовано 57 бойових зіткнень. На Бахмутському напрямку Збройні сили України відбили понад 20 атак російських військ в районах населених пунктів Білогорівка, Верхньокам’янка Луганської області; Спірне, Часів Яр, Іванівське, Ступочки, Кліщіївка, Андріївка Донецької області, йдеться у вечірньому зведенні Генштабу 4 квітня.

«Загалом, ворог завдав 2 ракетних та 61 авіаційний удар, здійснив 49 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах», – повідомляє штаб.

Читайте також: Росія може зосередити свій наступ на заході Донеччини – ISW

На Новопавлівському напрямку ЗСУ продовжують стримувати війська РФ в районах населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Костянтинівка, Новомихайлівка, Велика Новосілка та Урожайне, де Росія, за підтримки авіації, 19 разів намагався прорвати оборону українських військ.

На Херсонському напрямку війська РФ здійснили пʼять атак на позиції ЗСУ в районі населеного пункту Кринки Херсонської області.

«Підрозділами ракетних військ завдано ураження по району зосередження особового складу, озброєння та військової техніки, двох артилерійських системах, радіолокаційній станції, станції РЕБ та двох засобах ППО противника», – йдеться у зведенні.

4 квітня 2024 року

Бахмут. На південь від міста армія України відбила атаку на Андріївку та Кліщіївку, у напрямку Сіверська – на Спірне та Виїмку. Генеральний штаб ЗСУ не повідомляє про активність агресора біля Часового Яру минулої доби.

Авіаудари: Часів Яр, Нью-Йорк, Андріївка, Стара Миколаївка, Торецьк та Дружба.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

3 квітня 2024 року

Бахмут. На південь від міста армія України відбила атаку на Кліщіївку, а у напрямку Сіверська – на Спірне. Генеральний штаб ЗСУ не повідомляє про активність агресора біля Часового Яру минулої доби. DeepState констатує просування військ РФ у Іванівському.

Авіаудари: Ступочки, Курдюмівка, Верхньокам'янське та Григорівка.

Більше про ситуацію на східному фронті читайте у Битві за Донбас

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG