Глава держави нагадав, що за домовленостями з Прем''єр-міністром Віктором Януковичем і Головою Верховної Ради Олександром Морозом, позачергові вибори призначені на 30 вересня: «Я акцентую увагу на 3 підписи - Президента, керівника уряду й Голови Верховної Ради України».
За словами Президента, зобов''язання за цією заявою він зі свого боку виконав.
У зв''язку з цим Віктор Ющенко знову закликав голову Верховної Ради V скликання виконати домовленості: «Я думаю, що українська нація гідна того, щоб такі політики, як Олександр Мороз нарешті могли тримати своє слово й виконати в повному обсязі ті домовленості, які привселюдно й формально зафіксовані. Час для цього є».
Віктор Ющенко прокоментував зволікання Олександра Мороза увійти у виборчу кампанію: «Його надія, мабуть, пов''язана з тим, що це його останній прихід у Верховну Раду України. Та серія зрадництв, які були зроблені ним і його політичною силою, не прикрашають публічну поведінку партії, яку він очолює. І, мабуть, проблема номер один – як боротися за кожен день нелегітимного режиму роботи Верховної Ради, щоб якимось чином використовувати трибуну, телекамери для амністії».
Напередодні, у вівторок, Вiктор Ющенко закликав Верховну Раду та її голову Олександра Мороза припинити роботу, оскільки призначені позачергові вибори.
Тим часом, відкриваючи засідання Кабміну у середу, Пем''єр-міністр Віктор Янукович закликав опозиційні фракції Верховної Ради до кінця тижня скласти свої депутатські повноваження.
За словами голови уряду, станом на 12 червня депутатські повноваження склали 79 депутатів: «Сподіваюся, що до кінця тижня вистачить мужності в народних депутатів, які прийняли рішення разом зі своїми колегами йти на дострокові вибори, але вони поки не квапляться».
При цьому Янукович зазначив, що заява, підписана Президентом, спікером і прем''єром про врегулювання політичної кризи, виконується й на сьогодні залишилося виконати опозицією зобов''язання щодо припинення повноважень 151 депутата, що дає конституційну підставу для припинення роботи парламенту й проведення дострокових виборів.
Загалом заяви про складення депутатських повноважень написали 103 члени БЮТ і 66 членів НУ.
2 червня з’їзди обох блоків скасували повноваження своїх депутатів і свої виборчі списки. Таким чином, парламент залишився без понад третини депутатів. На цій підставі Президент видав уже третій указ про розпуск Верховної Ради як неправочинної і призначив дострокові вибори на 30 вересня, відповідно до домовленостей між ним, прем’єром і спікером парламенту 5-го скликання.
Але коаліція вважає, що цього недостатньо і що Верховна Рада далі залишається правочинною, доки складення мандатів понад 150 депутатів не затвердять у парламенті і в ЦВК.
Опозиція називає такі дії коаліції маніпуляцією.
Матеріали до теми:
Політики взялись за ЦВК Політичні провідники. Яким має бути лідер? І чи є лідери в Україні? Президент України закликав ЦВК забезпечити об’єктивне проведення виборів Вiктор Ющенко вимагає вiд Верховної Ради та її голови Олександра Мороза припинити роботу, оскільки призначені позачергові вибори Олександр Мороз: "Віктор Ющенко має заспокоїти своє шалене оточення" На вибори гуртом. Опозиційний мегаблок вирішує передвиборчі питання ЦВК наразі не може «обнулювати списки» парламентарів та визнавати обраними нових депутатів через відсутність законодавчої бази