Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявляє, що російські війська виводять кораблі з бази у Тартусі та перекидають залишки озброєння літаками з Хмейміма у Сирії – після встановлення повстанцями контролю на столицею Дамаском та втечею президента Башара Асада.
«Стрімкий процес повалення режиму Башара Асада в Сирії позначився ганебною втечею російського контингенту з території арабської республіки. Після втрати контролю над Дамаском на тлі продовження наступальної операції опозиційних сил у провінціях Латакія, Хама та Тартус російська армія вивела свої бойові кораблі з військово-морської бази у Тартусі, яку Асад раніше віддав у користування Москві як плату за свою безпеку», – повідомляє пресслужба ГУР у телеграмі.
За даними української розвідки, 8 грудня з Тартуса у Середземне море вийшли російський фрегат «Адмірал Григорович» та вантажне судно «Інженєр Трубін».
«Також росіяни перекидають із Сирії залишки своїх озброєнь та військової техніки військовими бортами із авіабази у Хмемімі. Після взяття Дамаска опозиційні до Асада сили рухаються до узбережжя ― ймовірна втрата Росією військових баз у Тартусі та Хмеймімі фіналізує поразку Кремля на Близькому Сході», – додають в ГУР.
Москва про виведення кораблів не повідомляє. Натомість у Міністерстві закордонних справ РФ заявили, що російські військові бази на території Сирії перебувають у режимі підвищеної бойової готовності, «наразі серйозної загрози їхній безпеці немає».
Сирійські повстанці рано вранці 8 грудня заявили, що взяли під свій контроль столицю Дамаск після блискавичного наступу, який відбувся в останні дні і швидко просунувся по всій країні.
Дамаск «тепер вільний від Асада», заявили повстанці у своїй заяві в соціальних мережах.
Місцеперебування президента Башара Асада наразі невідоме, хоча Сирійська обсерваторія з прав людини, що базується у Великобританії, повідомила, що Асад вилетів з Дамаска рано вранці 8 грудня. Куди саме полетів Асад, не повідомлялося.
Читайте також: Reuters припускає, що президент Сирії Асад міг загинути в авіакатастрофі
Росія має численні військові об’єкти в Сирії, в тому числі авіабазу Хмеймім і стратегічні військово-морські об’єкти в Тартусі, які також використовуються для підтримки дій Кремля в Африці.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров раніше відмовився коментувати долю російських баз, заявивши, що він «не займається здогадками».
Читайте також: Ердоган сподівається, що після 13 років громадянської війни Сирія «здобуде мир і спокій»
Башар Асад покладався на Іран і Росію, щоб залишатися при владі з моменту початку конфлікту в 2011 році.
Після того, як тиждень тому повстанці захопили контроль над Алеппо, вони перейшли до захоплення інших великих міст, при цьому сили Асада не чинять особливого опору.
Форум