Правоохоронці Грузії провели обшуки в помешканнях колишнього міністра оборони Давида Кезерашвілі після ухвали Європейського суду з прав людини залишити в силі рішення про розтрату понад 5 мільйонів євро під час його перебування на посаді більше ніж десять років тому.
Що саме шукали під час слідчих дій 5 грудня, незрозуміло. Деталі будуть оголошені після завершення обшуків, повідомив адвокат Кезерашвілі.
Обшуки відбулися на тлі масових антиурядових протестів у країні через рішення владної партії «Грузинська мрія» призупинити переговори про приєднання Грузії до Європейського союзу і силового розгону акцій, що викликало міжнародний осуд і санкції.
Один із лідерів опозиційного «Єдиного національного руху» Дімітрі Чиковані зараз проживає в одному з приміщень, де тривають обшуки.
Чиковані відреагував на обшук у соціальних мережах, заявивши, що це є спробою залякування з боку «російського режиму» й пообіцяв, що це не вдасться.
Кезерашвілі, який у 2012 році втік із Грузії до Франції, висміяв владу Грузії через обшуки.
«Так звана влада була настільки приголомшена рішенням ЄСПЛ, що зараз входить до мого будинку. Давайте, хлопці, так тримати», – зазначив він у дописі в соцмережах.
Раніше 5 грудня міністр юстиції Грузії Анрі Оханашвілі на пресконференції в Тбілісі заявив, що розкрадені кошти були виділені в державному бюджеті для збройних сил Грузії незадовго до війни з Росією в серпні 2008 року.
Оханашвілі назвав дії Кезерашвілі «відвертою корупцією» і додав, що колишній міністр підписав фіктивну угоду з офшорною компанією на навчання армії в обхід Генштабу.
Міністр юстиції зазначив, що рішення ЄСПЛ у Страсбурзі показало, що проти Кезерашвілі не було політичного переслідування, а рішення Верховного суду Грузії щодо визнання провини Кезерашвілі також було обґрунтованим, і презумпція невинуватості щодо нього не була порушена.
Однак рішення ЄСПЛ вказало, що у справі Кезерашвілі була порушена стаття Конвенції з прав людини про право на справедливий суд.
Суд постановив, що присутність колишнього генерального прокурора Шалви Тадумадзе в колегії з трьох суддів, яка засудила його, була достатньою для того, щоб поставити під сумнів об’єктивність Верховного суду під час розгляду апеляції. При цьому суд не вирішив, що рішення Верховного суду Грузії було необґрунтованим.
Кезерашвілі подав скаргу до ЄСПЛ у лютому 2022 року. Рішення ухвалила Велика палата ЄСПЛ за згодою семи суддів.
Форум