Доступність посилання

ТОП новини

«Жодного дня цей документ не працював»: Зеленський у річницю Будапештського меморандуму


Володимир Зеленський назвав підписання документу подією, яка мала масштабне значення на момент підписання, але «сьогодні навіть на багато слів не заслуговує»
Володимир Зеленський назвав підписання документу подією, яка мала масштабне значення на момент підписання, але «сьогодні навіть на багато слів не заслуговує»

Президент Володимир Зеленський у зверненні 5 грудня прокоментував 30-ту річницю Будапештського меморандуму.

Він назвав підписання документу подією, яка мала масштабне значення на момент підписання, але «сьогодні навіть на багато слів не заслуговує»:

«Десять років війни. Жодного дня цей документ не працював. І через це кожен у світі тепер знатиме, що просто підпису будь-якої держави, якихось запевнень чи обіцянок для безпеки недостатньо».

Читайте також: Українська сторона запитувала, що зроблять США, якщо Росія порушить Будапештський меморандум. Ми сказали – Пайфер

Президент вкотре заявив, що натомість потрібні дієві гарантії, реальне союзництво та безпековий фундамент всередині країни.

«Зброя, яка дає змогу захиститись і стримати ворога. І єдність, яка допомагає вистояти навіть у найскладніші моменти», – додав він.

У 1994 році Україна відмовилася від ядерної зброї. Після цього Україна, США, Росія і Великобританія уклали Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (так званий Будапештський меморандум). Він містить пункти, які надають Україні гарантії її суверенітету та безпеки.

Однак у 2014 році Росія, яка була одним із гарантів безпеки України за Будапештським меморандумом, знехтувала цим документом і загалом міжнародним правом та розпочала гібридну війну, а у 2022 році вже повномасштабне вторгнення.

Форум

XS
SM
MD
LG