Доступність посилання

ТОП новини

Дружина ув’язненого Росією Єсипенка виступила на конференції щодо Формули миру в Монреалі


Катерина Єсипенко розповіла присутнім делегаціям про тортури, які  застосовуються до її чоловіка в російському ув’язненні, а також про погіршення його здоров’я
Катерина Єсипенко розповіла присутнім делегаціям про тортури, які  застосовуються до її чоловіка в російському ув’язненні, а також про погіршення його здоров’я

Катерина Єсипенко, дружина засудженого російським судом фрілансера проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії Владислава Єсипенка, виступила на Міністерській конференції з людського виміру Формули миру в Монреалі 31 жовтня, повідомляє Крим.Реалії.

У своєму зверненні Єсипенко закликала країни учасниці «зробити все, щоб справа Владислава була пріоритетною і щоб повернути його додому».

Катерина Єсипенко розповіла присутнім делегаціям про тортури, які застосовуються до її чоловіка в російському ув’язненні, а також про погіршення його здоров’я.

Вона наголосила, що звинувачення російської влади та висновок Владислава є політично вмотивованим і спрямоване на дискредитацію роботи незалежних журналістів, які хочуть показати, що насправді відбувається в анексованому РФ Криму.

Читайте також: ОП: в Монреалі учасники конференції щодо Формули миру схвалили комюніке. Сибіга каже про «конкретні результати»

«Мій чоловік винен лише у тому, що інформував світ про те, що відбувається в окупованому Криму. Він знав, що це робити небезпечно, але його відданість своїй країні і правді були сильнішими за його страх. Його справа заслуговує на найвищу увагу світових лідерів. Я прошу присутніх сьогодні зробити все, що у ваших силах, щоб справа Владислава була пріоритетною і щоб повернути його додому», – сказала у своєму виступі Єсипенко.

Заступниця держсекретаря США з питань громадської безпеки Узра Зея, яка також була учасницею конференції, подякувала Катерині Єсипенко за те, що вона є «тут, щоб висвітлити жахливу долю її чоловіка Владислава Єсипенка».

«Його так званий злочин полягав у розслідуванні жахливих умов, у яких українці переживають російську окупацію. Катерино, ми з тобою, і твоя мужність спонукає нас вимагати звільнення Владислава разом із тисячами його несправедливо затриманих співвітчизників», – сказала вона.

Учасники Міністерської конференції з людського виміру Формули миру в Монреалі схвалили Спільне комюніке, яким узгодили в Монреальські зобов’язання – вони покликані сприяти поверненню всіх полонених і депортованих українців.

Монреальські зобов’язання складаються з чотирьох пунктів. Перший передбачає зобов’язання посилити співпрацю між Україною, державами-партнерами та міжнародними організаціями для консолідації зусиль у повернення всіх полонених і депортованих українців; виступати за дотримання Женевських конвенцій та проводити дискусії на високому рівні з державами-посередниками, яким довіряють, з метою надання допомоги та підтримки українцям у Росії.

Як зауважують в Офісі президента, один із найважливіших пунктів – пошук довірених країн-посередників для переговорів із РФ щодо повернення українських військових, цивільних і дітей додому.

Загалом участь у цій конференції взяли понад 70 держав і міжнародних організацій.

Читайте також: НСЖУ: в тюрмах Росії утримуються близько 30 журналістів

Як зазначають в Офісі президента, цим заходом Україна з десятками країн-партнерів завершує проведення тематичних конференцій на основі окремих пунктів Формули миру. Загалом із серпня й до листопада відбулося дев’ять таких зустрічей, після кожної з яких було ухвалене Спільне комюніке. На основі всіх цих напрацювань розпочнеться робота над формуванням пропозицій до другого Саміту миру.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна в листопаді буде готова представити фінальний документ для другого «Саміту миру». Згодом його речник повідомив, що Київ готує план із трьох пунктів, який буде надано на другому Саміті миру.

Форум

XS
SM
MD
LG