Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єрка Італії в Китаї згадала про економічну співпрацю Пекіну з Росією


Джорджа Мелоні із прем’єр-міністром Китаю Лі Цяном під час першого свого офіційного візиту до КНР, 28 липня 2024 року
Джорджа Мелоні із прем’єр-міністром Китаю Лі Цяном під час першого свого офіційного візиту до КНР, 28 липня 2024 року

Прем’єр-міністерка Італії Джорджа Мелоні заявила про прагнення «відновити» відносини і «збалансувати» торгівлю з Китаєм – про це вона заявила під час першого офіційного візиту до КНР 30 липня.

При цьому, вказуючи на перешкоди у відносинах західних країн з Китаєм, вона назвала китайську економічну підтримку Росії в умовах російської агресії проти України.

Мелоні повідомила журналістам, що у розмовах з китайськими посадовцями вона наголошувала на тому, що російська агресія проти України є прямим нападом на міжнародний мир і норми міжнародного права.

Читайте також: Україна запросила Китай на проміжні зустрічі до другого саміту миру – речник МЗС

«Китайська підтримка російського промислового потенціалу є елементом великого тертя», – цитує Мелоні «Голос Америки».

Вона також зауважила, що Китай, який наголошує на принципах суверенітету і територіальної цілісності, міг би стати чинником у «досягненні справедливого миру в Україні на основі саме тих принципів».

Італія була єдиною державою Групи 7, яка з 2019 року брала участь у китайській ініціативі Поясу і шляху – міжнародній програмі торгівлі та інвестиційних проєктів, яку також називають Новим шовковим шляхом.

Але Джорджа Мелоні, прийшовши до влади 2022 року, назвала італійське залучення до тієї китайської програми «серйозною помилкою» попереднього уряду і відкликала підпис Італії.

Читайте також: «Війна – це не гра з нульовою сумою». Як діє архітектура санкцій проти РФ?

За даними західних ЗМІ, за час війни Росії проти України Китай став для РФ основним постачальником товарів, необхідних для різних озброєнь, у тому числі ракет. Наприклад, Financial Times писала, що в 2023 році 90% чипів, імпортованих Росією, надходили з Китаю і використовувалися у виробництві ракет, танків і літаків. В останньому кварталі минулого року також із Китаю було імпортовано 70% верстатів, які, ймовірно, використовувалися у виробництві балістичних ракет.

Влада Китаю заявляє, що не надає зброю жодній зі сторін російсько-українського конфлікту, який називає «українською кризою». Пекін критикують за відмову засудити Москву через її повномасштабне вторгнення в лютому 2022 року і за зв’язки з РФ.

Форум

XS
SM
MD
LG