Доступність посилання

ТОП новини

Росія наростила ударний кулак на Харківщині: кине на Борову?


Росія наростила ударний кулак для наступу на Борову Харківської області, про це 18 червня заявив проєкт DeepState.

За даними аналітиків, на ділянці фронту від Райгородки до Нововодяного агресор зібрав до 10 тисяч особового складу та близько 450 одиниць військової техніки, серед яких – 200 артсистем. Проєкт вважає, що мета Росії очевидна – спробувати повторити минулорічний наступ на Борову.

«Проти ворога протяжну оборонну лінію на напрямку наразі утримує 3-я ОШБр. Проте, сили залишаються неспівмірними, окупанти переважають кількістю, застосовують додаткові підрозділи й ведуть інтенсивні штурмові дії вздовж усіє смуги наступу», – зазначили аналітики.

Крім того, DeepState повідомив про нове просування агресора з усіх боків «Очеретинського виступу» на Донеччині – біля Уманського, Сокола та Архангельського.

Міністерство оборони Британії з посиланням на дані своєї розвідки заявило, що російські війська, ймовірно, взяли під контроль Новоолександрівку: село приблизно за 20 кілометрів на північ від Авдіївки.

«Взявши під контроль Новоолександрівку, Росія впритул наблизилася до дороги Т-05-04, однієї з головних шляхів постачання українських сил на Схід. Дуже ймовірно, що село Воздвиженка стане наступною метою Росії, яка прагне перерізати дорогу і порушити українську логістику», – йдеться у повідомленні.

Про просування військ РФ у Новоолександрівці DeepState повідомляв у ніч проти 15 червня. Зараз на карті проєкту частина села ще в «сірій зоні» (так аналітики позначають територію, дані щодо якої потребують уточнення).

Генштаб ЗСУ у денному зведенні повідомив, що загальна кількість бойових зіткнень на всій лінії фронту зросла до 56, найбільш гарячі напрямки Покровський і Сіверський, де «відбулися і тривають половина всіх штурмів». Щодо Новоолександрівки зазначено, що в районі села тривають бої.

Головні питання випуску:

  • Навіщо Росія готується відкрити новий фронт на Борову Харківської області – і на що здатні 10 тисяч загарбників там?
  • Чи пов'язана ця операція з виходу на східний берег річки Оскол із наступом військ РФ на північ Харківської області?
  • І чи зможе агресор найближчими тижнями вести наступ на кількох напрямках одразу?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

Схід

  • Війська Росії зосередили основні зусилля на Покровському та Курахівському напрямках, де зібрали найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад. Про це повідомив 12 червня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський після роботи у військових частинах східного фронту. На Харківському напрямку, зазначив головком, армія РФ веде безуспішні дії, намагаючись створити так званий «пояс безпеки», а у Вовчанську «противник загруз».
  • Російські війська зосереджують основні зусилля на Авдіївсько-Покровському напрямку, але мають тут «незначні здобутки», зазнаючи «тяжких втрат», зазначає у черговому огляді 4 червня розвідка Великої Британії.
  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський 17 травня заявив, що війська РФ розширили зону активних бойових дій майже на 70 кілометрів, намагаючись примусити Україну задіяти додаткову кількість бригад зі складу резерву.
  • Президент України Володимир Зеленський ввечері 16 травня заявив, що Силам оборони «вдалося додати впевненості напрямку Вовчанська», але російські обстріли не припиняються.
  • На кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів, заявив секретар РНБО Олександр Литвиненко 14 травня. Однак наголосив, що загрози штурму міста Харкова поки немає.
  • Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • З середини травня ситуація для України буде складною, але не катастрофічною, заявив очільник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв’ю BBC Україна, опублікованому 22 квітня.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Видання Politico 3 квітня опублікувало матеріал, у якому йдеться про критичне становище ЗСУ в разі літнього наступу російської армії. Джерела серед українських високопосадовців анонімно розповіли журналістам, що «існує великий ризик руйнування лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ». Серед причин такої ситуації співрозмовники назвали нестачу безпілотників, гаубиць і сотень тисяч снарядів і ракет.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.
XS
SM
MD
LG