Доступність посилання

ТОП новини

ВООЗ рекомендувала третій препарат для лікування пацієнтів з ризиком тяжкої форми COVID-19


Regeneron продається швейцарським фармацевтичним гігантом Roche, вартість препарату перевищує 2000 доларів
Regeneron продається швейцарським фармацевтичним гігантом Roche, вартість препарату перевищує 2000 доларів

Група експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендувала лікування препаратом Regeneron («Регенерон») COVID-пацієнтам із високим ризиком госпіталізації і тяжкохворим пацієнтам без природних антитіл.

Рекомендації ВООЗ, опубліковані 24 вересня в Британському медичному журналі (BMJ). Вони базуються на даних великого британського дослідження і трьох інших досліджень, які ще не пройшли експертну оцінку.

Випробування показали, що коктейль синтетичних антитіл Regeneron знижує ризик госпіталізації для невакцинованих, літніх пацієнтів або пацієнтів з ослабленим імунітетом та тих, чий організм не здатний на повноцінну «імунну відповідь».

«Регенерон» – лишень третій препарат від COVID-19, рекомендований ВООЗ. У липні організація дала «зелене світло» серії ліків, які пригнічують небезпечну надмірну реакцію імунної системи. У вересні 2020 року ВООЗ рекомендував кортикостероїди для лікування пацієнтів з COVID-19.

Препарат Regeneron, який продається швейцарським фармацевтичним гігантом Roche, привернув увагу експертів, коли його дали тодішньому президентові США Дональдові Трампу, який торік був госпіталізований з COVID-19.

У липні Японія стала першою країною, яка повністю схвалила лікування антитілами пацієнтів з COVID-19 від легкого і середнього ступеня тяжкості перебігу хвороби. Великобританія схвалила такий препарат минулого місяця. Він отримав екстрене або тимчасове застосування в низці інших країн, зокрема у США, Індії, Швейцарії та Канаді.

ВООЗ заявила, що «вітає додавання ще одного терапевтичного засобу у світовій арсенал проти COVID-19», але висловила стурбованість з приводу вартості, яка, як повідомляється, перевищує 2000 доларів за дозу.

Глобальне агентство охорони здоров’я UNITAID веде переговори з Roche про більш низькі ціни і справедливий розподіл між регіонами, особливо в країнах з низьким і середнім рівнем доходів, йдеться в заяві ВООЗ.

Французька медична благодійна організація Medecins Sans Frontieres (MSF) зажадала забезпечити адекватну ціну і стійкий доступ до життєво важливих ліків під час пандемії.

Несправедливість розподілу вакцини проти COVID-19 стає все більш гострою, зокрема для африканських країн. Тим часом США, Великобританія, Франція, Німеччина та Ізраїль входять в число країн, які вже застосовують або оголосили про плани використання бустерних доз.

Встановлюйте новий застосунок Радіо Свобода на смартфони та планшети Apple і Android.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG