Вісім коаліцій спроможностей, до складу кожної входять від шести до 21 країни, діють для надання допомоги у забезпеченні конкретних потреб Сил оборони України, повідомляє Міністерство оборони України.
Як зауважили у міністерстві, «у вересні 2023 року формат надання міжнародної допомоги Україні трансформувався у так званий «Рамштайн 2.0».
«Це означає, що союзники України переходять до надання військової допомоги переважно не на двосторонній основі, а у діяльності відповідних коаліцій, що координують, систематизують і, як наслідок, сприяють збільшенню обсягів міжнародної військової допомоги», – наголосили у Міноборони.
За даними відомства, усі потреби Сил оборони в озброєнні, військовій техніці й підготовці особового складу розділені за вісьмома напрямами коаліцій:
- авіаційних спроможностей;
- морських спроможностей;
- інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони;
- артилерії;
- бронетанкової техніки та маневреності;
- дронів;
- розмінування;
- ІТ.
«Кожну коаліцію очолили країни-лідери, які координують їх роботу. Водночас деякі союзники взяли на себе провідні зобовʼязання одразу в кількох коаліціях», – кажуть у відомстві.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ Україна намагається збільшити власне виробництво зброї, частково виробляючи її спільно з партнерами.
За словами президента Володимира Зеленського, Україна вже виробляє боєприпаси 155-го калібру, далекобійні та морські дрони. Також прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна виходить на «значні» обсяги виробництва артилерійських систем та броньованої техніки.
Форум