Доступність посилання

ТОП новини

Відставка українського уряду породила побоювання щодо зміни політичного курсу країни (світова преса)


Під час засідання Верховної Ради України, в Києві, 4 березня 2020 року
Під час засідання Верховної Ради України, в Києві, 4 березня 2020 року
  • Ірландський часопис The Irish Times обмірковує сенс заміни уряду в Україні.
  • Іспанське видання Criptopasion пише про заклик Швеції до українського керівництва розібратися з шахрайською схемою криптовалют, базованою у Києві.
  • Мексиканська газета Publimetro розповідає про візит до Мексики української делегації і бажання українців поліпшити інфраструктуру реагування на надзвичайні ситуації.

Ірландський часопис The Irish Times ​ друкує матеріал «Новий уряд України заприсягся залишатися на прозахідному шляху реформ». У статті зазначається, що новий уряд України пообіцяв пришвидшити темп підтримуваних Заходом реформ, розпочатих попереднім керівництвом. Водночас, як вказує дублінське видання, відставка українського уряду разом з усуненням із посади генерального прокурора України породили побоювання щодо можливої зміни політичного курсу країни та майбутнього боротьби з корупцією. Заміна Олексія Гончарука на посаді прем’єр-міністра на Дениса Шмигаля, пояснювалась президентом України Володимиром Зеленським як необхідний крок за умов неспроможності попереднього уряду зупинити занепад промисловості, зібрати достатньо податків і поліпшити рівень життя населення.

Ірландський часопис у зв’язку з цим пише, що критики звинуватили недосвідченого Зеленського – колишнього комедійного актора – в ухваленні поспішних і популістських рішень. На додаток, на думку опонентів Зеленського, новий уряд має у своєму складі людей, наближених до олігархів, а також представників «старої управлінської гвардії», яких мала на меті усунути від влади українська революція. Також посилились загальні побоювання у зв’язку зі зняттям з посади генерального прокурора України Руслана Рябошапки, дії якого схвалювали спостерігачі за здійсненням реформ і західні дипломати.

The Irish Times зазначає, що новий прем’єр Денис Шмигаль, пояснюючи, що означає зміна уряду в Україні, заявив, що все це свідчить про те, що існує бажання здійснювати навіть кращі і швидші реформи в Україні. Шмигаль додав, що новий уряд України вестиме і далі обережну фіскальну політику, а також конструктивну співпрацю з Міжнародним валютним фондом та іншими кредиторами України. Однак, як вказує дублінська газета, всі ці запевнення навряд чи задовільнять критиків урядових перестановок Зеленського. У першу чергу тут висувається аргумент, що певна кількість нових міністрів українського уряду має доволі слабку кваліфікацію і досвід у плані проведення реформ, а кілька посад в уряді взагалі не були заповнені, бо сильні кандидати відмовились входити до уряду Шмигаля. Зокрема, видання наводить слова представниці дослідницького центру Atlantic Council Мелінди Герінґ, яка каже, що їй важко сказати бодай щось позитивне щодо нового кабінету Зеленського.

«Ми не знаємо чи Україна повертається до «старих лихих днів», проте картина виглядає понурою. Кожен реформіст і активіст в Україні, яких я знаю, перебуває у депресії», – каже Мелінда Герінґ.

  • Твіт: «Новий уряд України заприсягся залишатися на прозахідному шляху реформ».

Періодичне видання Мексики Publimetro ​ публікує статтю «Офіційна делегація України відвідує штат Ідальґо з метою дізнатися більше про новітні технології, зокрема про систему тактичного управління С5і». Часопис повідомляє, що візит української делегації до Мексики свідчить про те, що уряд у Києві зацікавлений у створенні системи, подібної до тієї, яка існує у Мексиці. Йдеться про нове покоління устаткування, яке дозволяє краще та ефективніше реагувати і діяти в умовах надзвичайних ситуацій. Газета пояснює, що делегація українського керівництва, зокрема, прибула до Мексики з тим аби ознайомитися з роботою і функціонуванням технологічної моделі Центру контролю, управління, зв’язку, обчислення, координації і збору даних (С5і). Урядова делегація з Києва висловила практичне зацікавлення роботою центру в умовах надзвичайних ситуацій, продемонструвавши свою налаштованість на запровадження цієї системи в Україні.

Publimetro пише, що делегацію українського керівництва прийняв у Центрі контролю, управління, зв’язку, обчислення, координації і збору даних (С5і) міністр громадської безпеки штату Ідальґо Маурісіо Дельмар Сааведра. Мексиканський посадовець провів українських представників, які в Україні відповідають за діяльність надзвичайних служб 112, всіма приміщеннями центру пояснивши основні моменти його діяльності. Мексиканський часопис додає, що голова української делегації – керівник проекту служби «112» Юрій Заскока, відзначив високий рівень технологічного розвитку, запровадженого урядом мексиканського штату Ідальґо у царині запобігання прикрим випадкам, а також гарантування заходів безпеки з використанням засобів центру С5і. Заскока також пояснив мету візиту української делегації до мексиканського штату Ідальґо безпосередньою зацікавленістю керівництва України у тому, щоб відтворити у себе подібну інфраструктуру, у такий спосіб підтримуючи ефективнішу стратегічну координацію зусиль із надання допомоги населенню у надзвичайних ситуаціях.

  • Твіт: «Офіційна делегація України відвідує штат Ідальґо з метою дізнатися більше про новітні технології, зокрема про систему тактичного управління С5і».

Іспанське видання Criptopasion вміщує матеріал «Швеція закликає Україну щось вдіяти з шахрайською схемою криптовалют вартістю у 70 мільйонів доларів». У статті йдеться, що під час зустрічі з представниками українського керівництва міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде закликала владу України розпочати розслідування шахрайської схеми вартістю у 70 мільйонів доларів, яка, за словами шведського міністра, спричиняється до шахрайства в «індустріальних масштабах». Увагу до цієї схеми було привернуто шведським часописом Dagens Nyheter, який оприлюднив документи, пов’язані з діяльністю так званої Milton Group, структури, яка має свій оперативний центр у Києві, ошукуючи тисячі жертв у різних країнах світу. Вважається, що ця шахрайська структура чинить ошукування, обіцяючи клієнтам інвестиційні схеми, які нібито мають надавати великий прибуток у криптовалюті. Загалом, як пише іспанське видання, базована у Києві Milton Group, як підорюють, ошукала тисячі людей на загальну суму у більш ніж 70 мільйонів доларів. Часто жертвами шахрайства стають громадяни похилого віку.

Criptopasion у цьому зв’язку наводить слова міністра Анн Лінде, яка каже, що надзвичайно прикро бачити шведських пенсіонерів, ошуканих до нитки цим шахрайством, тоді як винуватці сидять і посміхаються. Видання веде далі, повідомляючи, що шахраї з Milton Group використовували сторінку соціальних мереж Facebook, публікуючи фальшиві відгуки відомих осіб щодо схеми, яка обіцяла повернення інвестицій у розмірах, що перевищували 4000%. На додаток шахраї з Milton Group надсилали своїм жертвам комп’ютерні програми, які надавали повний доступ до банківських деталей тих, кого ошукали. Використовуючи ці деталі, шахраї брали позики у банках від імені своїх жертв. Цим людям, тим часом, надсилали фейкові повідомлення про нібито великий фінансовий зиск від їхніх інвестицій. Але саме тоді, коли люди після того безуспішно намагалися зняти гроші з рахунків, на поверхню виходило те, що воно просто стали жертвою фінансового шахрайства з боку Milton Group.

  • Твіт: «Швеція закликає Україну щось вдіяти з шахрайською схемою криптовалют вартістю у 70 мільйонів доларів».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG