У Києві 36-річний програміст після роботи йде на смітник за старими меблями і робить із них музичні інструменти.
Богдан Тодчук працює на найбільшому в Україні концерні оборонно-промислових підприємств «Укроборонпром». «Ідеш із роботи, просто бачиш дощечку і береш її. Або перекладаєш і, наприклад, дорогою назад ідеш і забираєш», – розповідає він.
Коли я почав працювати, я відчував, що в мене незакритий ґештальт якийсь, незакрита можливістьБогдан Тодчук
Богдан – фізик за освітою. Робити музичні інструменти він почав три роки тому. Хоча свою найпершу гітару зробив, коли був ще школярем. «Мені подобалася музика завжди. Я теж знайшов дерево на підворітті десь і зробив. Коли я почав працювати, я відчував, що в мене незакритий ґештальт якийсь, незакрита можливість», – говорить він.
Богдан упевнений, що інструменти зі старих меблів звучать краще і не деформуються з часом: «Якщо ми беремо дошку з крамниці, то вона висушена в спеціальній мікрохвильовці. Коли пара виходить з усього дерева – воно деформується, псуються волокна, звук проникає через нього гірше. Матеріали, ті, що на вулиці, – вони проходили природну сушку протягом дуже довгого часу. Наприклад, старі речі сушаться років 20 у домашніх умовах».
Матеріали, ті, що на вулиці, – вони проходили природну сушку протягом дуже довгого часу. Наприклад, старі речі сушаться років 20 у домашніх умовахБогдан Тодчук
У майстерню він приходить після роботи кілька разів на тиждень: зібрані дошки потрібно обробити. На виготовлення однієї гітари або скрипки зі старих меблів у Богдана йде від трьох до шести місяців. Програміст зробив уже п’ять музичних інструментів і відремонтував контрабас.
Після того як про Богдана розповіли журналісти, у нього почали замовляти інструменти. Наприклад, одну таку гітару чи скрипку зі старих меблів він оцінив в 10 тисяч гривень.
Відео телеканау Радіо Свобода «Настоящее время» мовою оригіналу: