Доступність посилання

ТОП новини

Георгіївські стрічки вносять розкол в Україні (світова преса)


Іспанський часопис La Vanguardia повідомляє про заборону георгіївських стрічок в Україні. Європейське видання Politico пише про анексію Криму в зв’язку з припиненням російською владою на півострові курсу наркозамінної терапії, поширеного в Україні. А британська газета The Times повідомляє про вимоги американського ФБР отримати деталі банківських рахунків колишнього керівника виборчого штабу президента Дональда Трампа Пола Манафорта.

Іспанське видання La Vanguardia публікує статтю «Україна забороняє георгіївську стрічку» – символ радянської перемоги над нацизмом». Газета пише, що Верховна Рада заборонила виготовлення і носіння так званих «георгіївських стрічок», які вважаються у Росії символом перемоги над нацистською Німеччиною. В Україні ж, як зазначає каталонський часопис, георгіївські стрічки асоціюються з російською анексією українського Криму і підтримкою бойовиків на сході України. Газета наводить слова автора законопроекту про заборону георгіївських стрічок в Україні Антона Геращенка.

«Так звані «георгіївські стрічки» вже давно стали символом російської агресії проти України. Ці стрічки використовуються, щоб розколоти український народ», – цитує іспанське видання Антон Геращенко.

La Vanguardia пише, що тим, хто носитиме георгіївські стрічки в Україні, загрожуватиме штраф від 850 до 1700 гривень, або ж адміністративний арешт до 15 діб. Газета додає, що це рішення української влади викликало обурення у Москві, а речниця російського МЗС Марія Захарова заявила, що воно було, буцімто, недемократичним і таким, що може стати на заваді об’єднанню країни. Щоправда, при цьому не пояснюється, про яку саме країну йдеться.

Каталонський часопис наголошує, що представники проєвропейської влади України планують скасувати свято 9 травня і відзначати перемогу над нацизмом 8 травня, як у країнах Євросоюзу. В офіційній мові Києва також зникла назва «Велика вітчизняна війна», можиться у статті La Vanguardia.

Європейське видання Politico публікує матеріал «Російський смертний вирок для кримських наркоманів». Часопис повідомляє про долю кримчанина на ім’я Андрій Юденко. Видання пише, що він проходив курс лікування, йому надавався замінник наркотиків під наглядом лікарів. Цей курс лікування Андрій розпочав за два роки до анексії Криму Росією. Він помер за два місяці після анексії півострова, коли у Криму припинили цей курс, який проводять в Україні. Видання додає, що в Україні курс наркозамінної терапії включений до державної програми боротьби зі СНІДом від 2006 року. У Криму за цією українською програмою лікувалися 800 пацієнтів.

Натомість у Росії, як зазначають автори статті, це лікування було відкинуте як таке, що не позбавляє залежності від наркотиків. У Росії також критикували цю міжнародно визнану програму, заявляючи, що вона спрямована на збільшення прибутків західних фармацевтичних компаній. Це лікування було заборонене в Росії ще 1998 року, а за використання цієї програми встановлене покарання у 20 років ув’язнення. Видання зазначає, що для Юденка прихід російської влади до Криму став смертним вироком. Кримські пацієнти навіть написали листа президентові Росії Володимиру Путіну, але це нічого не дало. Російська влада припинила програму, а українські запаси метадону привселюдно спалили.

Politico пише, що з російською анексією різко зріс рівень ВІЛ у Криму. Росія й надалі, попри позитивні показники, відкидає замісну терапію. Видання зазначає, що наразі невідома точна кількість пацієнтів програми наркозамінного лікування у Криму, які померли після його анексії. Але, згідно зі свідченнями пацієнтів та медичного персоналу, можна припустити, що померло від 80 до 100 людей. Ця ситуація, як підсумовує видання, породила так званих кримських «терапійних» переселенців, які виїхали на материкову Україну задля подальшого лікування.

Британський часопис The Times друкує статтю «ФБР висунуло вимоги щодо надання банківських деталей рахунків помічника Трампа». У матеріалі мовиться про Пола Манафорта, колишнього голову передвиборчого штабу Трампа. Часопис пише, що запит щодо доступу до банківських рахунків Манафорта з’явився після того, як Дональд Трамп звільнив з посади директора ФБР Джеймса Комі. Британська газета нагадує, що Пол Манафорт очолював передвиборчий штаб Трампа, а попередньо працював на Партію регіонів в Україні.

The Times додає, що нині проти Манафорта не висунули жодного звинувачення. Він відкидає будь-яку співпрацю і координацію дій з Москвою під час передвиборчої кампанії у США. Британська газета пише, що є інформація, ніби усунення Комі з посади директора ФБР спричинило появу можливих версій того, що президент Трамп може здійснити подальші перестановки у своєму оточенні. Особиста лояльність до президента постає ключовим моментом, наголошує британська газета.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG