Французький часопис Liberation друкує інтерв'ю з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом напередодні його офіційного візиту до Франції. Німецьке періодичне видання Die Welt повідомляє про оприлюдення листів зі зламаної електронної пошти приймальні колишнього заступника керівника адміністрації президента Росії і радника президента Росії, які свідчать про тісні контакти кремлівського керівництва з сепаратистами на сході України. Британський часопис The Daily Telegraph пише про емоційне засідання Ради безпеки ООН із засудженням позиції Росії, яка й надалі бере участь у бомбуванні цивільних об'єктів у Сирії.
Лівоцентристська французька газета Liberation вміщує інтерв’ю з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, яке має назву «Володимир Гройсман: Росія традиційно перешкоджала нашому економічному потенціалу». Часопис повідомляє, що у 38 років Гройсман є наймолодшим прем'єр-міністром незалежної України, який вважає себе добрим господарником і обережним реформатором. Володимир Гройсман здійснює офіційний візит до Франції у четвер і п'ятницю. Кореспондент французького часопису поставив Гройсману кілька запитань, першим з яких було – як саме можна одночасно здійснювати реформи в Україні і захищати країну? Гройсман відповів, що збройний конфлікт в Україні – це не лише виклик для України, але й виклик для Європи. Наприклад, у випадку з Кримом до російської анексії – це був квітучий курорт на морі. Нині Росія перетворює Крим на військову базу, яка не лише загрожує Україні, а й усьому світу. І, за словами Гройсмана, «ми мусимо діяти». Також тут важливо розуміти, що кордони, які захищає українське військо, не є лише кордонами України, а й кордонами Європи. А завдяки зусиллям 45 мільйонів українців українська економіка зростає, навіть попри війну в країні.
Кореспондент французької газети далі запитує українського прем'єра, як саме можна розвивати українську економіку, не маючи економічних стосунків з колишнім найбільшим торговельним партнером України — Росією? Володимир Гройсман на це відповів, що Росія завжди намагалась перешкодити розвитку економічного потенціалу України, аби тримати Київ залежним. Сьогодні Україна втратила доступ до російського ринку. І ця переорієнтація з російського ринку на ринок західний, за словами Гройсмана, допомагає модернізації української економіки.
Далі кореспондент французького часопису запитує українського прем'єра, які гарантії Україна може надати закордонним інвесторам, що їхні капіталовкладення будуть захищені в Україні від корупції та зловживань? Український прем'єр відповідає, що судова реформа в Україні має забезпечити покарання корумпованих посадовців. Паралельно з цим реформується державна служба, проводиться децентралізація і деолігархізація. Українська влада, за словами Гройсмана, популяризує європейську інтеграцію. Звісно, додає прем'єр-міністр України, що на цьому шляху існують проблеми. Проте Україна, каже Гройсман, рухається у правильному напрямку. Найслабшим моментом, пов'язаним з цим просуванням вперед, додає прем'єр, є те, що Україна не просувається цим шляхом достатньо швидко.
«Володимир Гройсман: Росія традиційно перешкоджала нашому економічному потенціалу»
Німецький часопис Die Welt друкує матеріал «Сепаратисти спілкуються з людьми, з якими Путін сидить за одним столом». У підзаголовку додається, що радник Путіна перебуває у тісному контакті з українськими сепаратистами. Саме це доводять листи зі зламаної електронної пошти. У статті мовиться, що, перебуваючи у Берліні минулого тижня, президент Путін не сидів за столом сам. Біля нього сидів Владислав Сурков. Цей факт здивував багатьох оглядачів, бо ж Сурков перебуває у списку санкцій ЄС і йому заборонено в'їжджати на територію Європейського союзу. Сурков відомий як цинічний «сірий кардинал» російської політики. Часопис додає, що Сурков часто відвідує схід України, який перебуває під контролем бойовиків, і бере участь в усіх важливих переговорах. Українські хакери нині оприлюднили архів електронної пошти Суркова за 2013-2014 роки, які проливають світло на його роль на початку конфлікту у східіній Україні. Поміж тих листів електронної пошти є, на думку німецького видання, надзвичайно цікаві, наприклад, список «кандидатів» «уряду» угруповання «ДНР». У цих листах також вказуються конкретні прізвища відібраних Москвою «кандидатів». Зокрема згадується, що Олександр Захарченко може стати «прем'єр-міністром» угруповання бойовиків. Також активно листувався з Сурковим ще один ватажок проросійських сепаратистів Денис Пушилін.
Німецький часопис додає, що у листуванні Суркова з ватажками сепаратистів, які окупували частину територій на сході України, згадується також список загиблих, поміж яких є громадяни Росії, і навіть згадуються підрозділи регулярного російського війська, як от повітряно-десантна дивізія з міста Пскова. В іншому листі електронної пошти Пушилін викладає фінансовий план утримання «міністерства інформації» проросійських сепаратистів. На додаток, як зазначає німецьке видання, з електронного листування Суркова також випливає, що він активно цікавиться конституційною реформою в Україні, а також питанням підтримки проросійських настроїв в Україні. В одному з листів Сурков пропонує створити інтернетний портал, на якому Путін зміг би звертатись безпосередньо до українців. У інших листах Суркова подається план дестабіліазції в Україні з метою проведення передчасних парламентських виборів. Тут пропонується співпраця з опозиційними партіями, а також використання українських антикорупційних активістів з метою ведення пропаганди проти українського керівництва.
«Сепаратисти спілкуються з людьми, з якими Путін сидить за одним столом»
Найбільший британський щоденний часопис, популярний у консервативних колах, The Daily Telegraph публікує матеріал «Сповнений обурення британський представник в ООН звинуватив «егоїстичну, нелюдську Росію» на емоційному засіданні Ради безпеки ООН». У статті повідомляється про словесний напад голови гуманітарної місії Великої Британії в ООН на Росію та Сирію за подальше бомбування цивільних об'єктів у сирійському місті Алеппо. Стівен О'Браєн, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН, провів паралелі між тим, що відбувається нині у сирійському місті Алеппо, з тим, що відбувалось у Сребрениці, Камбоджі та Руанді. Британський предстаник назвав постійні російські вето резолюцій Ради безпеки «егоїстичними та нелюдськими», а метою Росії та режиму Асада, як сказав британський дипломат, є повне винищення цивільного населення міста Алеппо. У свою чергу британський часопис додає, що російський представник в ООН Віталій Чуркін доволі злібно відреагував на заяву О'Браєна, звинувативши британця у «зухвалості й нечесності».
Проте, як додає The Daily Telegraph, інші дипломати на засіданні Ради безпеки підтримали О'Браєна. Зокрема, представник США в ООН Саманта Пауер висловила свою підтримку позиції британського дипломата, заявивши, що вона не збиралась виступати, але слова російського представника настільки її обурили, що вона таки взяла слово. Представник України сказав, що росіянин Чуркін живе у паралельному всесвіті. А британський представник в ООН Метью Рікрофт додав, що позиція Росії є абсурдною, сюрреалістичною, «театром фантазії».
«Сповнений обурення британський представник в ООН звинуватив «егоїстичну, нелюдську Росію» на емоційному засіданні Ради безпеки ООН»