Обраний президент США Дональд Трамп 7 січня відмовився виключити можливість використання військової сили для досягнення своєї мети: встановлення контролю США над Панамським каналом і Гренландією, яка перебуває під управлінням Данії.
На пресконференції в Трампа запитали, чи готовий він відмовитися від військового примусу. «Ні, я не можу дати таких гарантій. Але можу сказати одне: нам потрібні ці території для економічної безпеки», – відповів обраний президент.
Трамп також пообіцяв перейменувати Мексиканську затоку в Американську затоку і повторив свій намір запровадити значні мита на імпорт із Мексики й Канади.
Читайте також: «Ми не продаємося»: прем’єр Гренландії відповів на заяви Трампа про контроль над островом
Трамп також вкотре виступив за приєднання Канади до США. При цьому він сказав, що не використовуватиме для цього військову силу, а покладатиметься на економічну.
Пресконференція, друга з моменту перемоги Трампа на виборах 5 листопада, відбулася наступного дня після того, як Конгрес офіційно підтвердив його перемогу.
Інавгурація обраного президента має відбутися 20 січня.
7 січня старший син Трампа прибув до Гренландії з приватним візитом. Два тижні тому обраний президент США запропонував купити автономну данську територію.
Напередодні Різдва Трамп заявив, що «з міркувань національної безпеки і свободи в усьому світі Сполучені Штати Америки вважають, що володіння і контроль над Гренландією є абсолютною необхідністю».
У відповідь на це прем’єр-міністр Гренландії Мута Егеде заявив, що острів «не продається».
Під час свого першого президентського терміну (2017—2021) Трамп уже виступав за те, щоб купити Гренландію. Але Данія публічно відмовила йому до того, як він почав переговори.
Трамп нещодавно також погрожував відновити контроль США над Панамським каналом. Президент Панами Хосе Рауль Муліно відповів, що «кожен квадратний метр каналу належить Панамі і належатиме надалі», на що Трамп заявив у власній соцмережі: «Подивимося!».
Форум