Доступність посилання

ТОП новини

Після бою біля Зайцева бойовики залишили російську зброю – штаб АТО


Кулемет на позиції українських військових біля Зайцева. 8 лютого 2016 року
Кулемет на позиції українських військових біля Зайцева. 8 лютого 2016 року

Посилення активності сепаратистів пов’язана з відкриттям пунктів пропуску – Петровський

Київ – Ситуація у зоні конфлікту на Донбасі стабілізувалась, але обидві сторони вже кілька днів повідомляють про активні взаємні обстріли. Зокрема, штаб АТО заявив про 13 обстрілів у четвер, а нещодавно відбувся бій неподалік від Зайцева та взяття під контроль Широкина. Водночас, заявляють українські військові, пункт пропуску «Зайцеве» свою роботу не припиняє.


Гарячими точками у зоні конфлікту на сході України сьогодні залишаються Зайцеве, Новгородське та Авдіївка Донецької області, на Луганському напрямку ситуація значно спокійніша. Про це Радіо Свобода розповів начальник прес-служби штабу АТО В’ячеслав Петровський.


За даними штабу АТО, у ніч на 24 лютого поблизу Зайцева почався бій, який тривав майже добу і внаслідок якого українські силовики вилучили зброю із маркуванням армії Російської Федерації.


Посилення активності бойовиків В’ячеслав Петровський пов’язує із рішенням відкрити пункти пропуску з 20 лютого. За його словами, обстріли з боку сепаратистів посилюються вночі, а вдень ситуація – стабільна, і пункт пропуску «Зайцеве», який розташований за три кілометри від обстрілюваної території, працює у штатному режимі.

«Ви поїдьте, подивіться, які там черги, – говорить Петровський. – Із Донецька (на підконтрольні Україні території – ред.) їде дуже багато людей».

Пункт пропуску «Зайцеве». Листопад 2015 року
Пункт пропуску «Зайцеве». Листопад 2015 року

Представники угруповання «ДНР», у свою чергу, заявили у четвер по обіді про 59 зафіксованих ними обстрілів з боку українських Збройних сил за минулу добу.

«ДНР» пішло з Широкина, бо мало там невигідні позиції – Міхненко

Через збереження нестабільності у зоні конфлікту сепаратисти і Росія, яка їх підтримує, намагаються впливати на політичну ситуацію в Україні, вважає координатор групи «Інформаційний спротив» Костянтин Машовець.

«Тобто є громадська думка щодо того, яким чином можна вирішити цей конфлікт, і є лінія, яку вибрало військове-патріотичне керівництво держави – вони завжди перетинаються. І наші противники намагаються на цьому протиставленні іноді зіграти», – каже він.

Ескалацію конфлікту на Сході України можна очікувати у будь-який момент, зауважив у коментарі програмі «Донбас.Реалії» заступник директора Центру дослідження армії, конверсії та роззброєння Антон Міхненко. За його словами, сепаратисти відійшли із Широкина, тому що їхні позиції були незручними для атак на українську армію, яка займала панівну висоту. До того ж цей населений пункт мав бути підконтрольним Україні, відповідно до Мінських домовленостей, додає Міхненко. Для сил «ДНР», однак, пояснює експерт, було важливо вибити звідти українські війська для подальшого наступу.

«Якщо вони вибивають українську армію із Широкина і займають панівну висоту, у них відкривається можливість вести обстріл Маріуполя – це загроза для нас», – зазначає Міхненко.

Тристороння контактна група у Мінську заявила про чергову домовленість про припинення вогню у зоні бойових дій із 14 січня. Однак відтоді сторони конфлікту неодноразово звинувачували одна одну в порушенні «режиму тиші».

  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG