Приховані зйомки в МВС. Син Авакова, рюкзаки та бюджетні гроші
Торік навколо Арсена Авакова розгорівся скандал – йому закидали, що Міністерство внутрішніх справ, яке він очолює, віддало державне замовлення на закупівлю рюкзаків для бійців АТО фірмі його родини. Мовляв, Аваков нібито дав заробити своїй рідні.
Ці дані були широкому колу українців повідомлені з екрану телеканалу «Інтер», який належить Дмитру Фірташу. Арсен Аваков публічно списав цю історію на помсту олігарха, адже тоді МВС оголосило, що опальному газовому магнату не оминути кримінального переслідування.
Тоді Генеральна прокуратура навіть відкрила кримінальне провадження за фактом закупівлі рюкзаків, але відтоді ніяких даних про рух справи не було. Та й журналістам не вдалося довести цю інформацію – на тендері тоді перемогло дві фірми: «Дніпровенд» із ознаками фіктивності і ФОП «Плигачов». З родиною міністра ніяких очевидних зв’язків не простежувалось.
Міністр красномовно спростовував цю інформацію.
Що ж до самого міністра Авакова, то прес-служба МВС поки утримується від коментарів і відсилає нас до Генеральної прокуратури, де провадження про закупівлю рюкзаків для потреб АТО відкрили ще торік. Який же його статус?
Ми з’ясували, що ця справа передана до військової прокуратури, яку очолює Анатолій Матіос.Ніяких рухів у справі не чутно – у відкритому реєстрі судових рішень не бачимо даних про обшуки, нікому не оголошено про підозру.
Схоже, воно спускається на гальмах. Тепер після появи нових частин відео в мережі у військових прокурорів може побільшати доказів, на які буде складно заплющити очі.
Президент Петро Порошенко, 8-й у списку найбагатших українців, всіляко заперечує, що його керівна в країні посада якимось чином сприяє покращенню фінансових показників його могутньої бізнес-імперії.
Ми ж тим часом продовжуємо пильно стежити, на яких умовах президентська корпорація співпрацює з державою. Наприклад, як-от у питанні виділення землі під черговий завод чи фабрику.
Цього разу – на прикладі запланованого будівництва нового бісквітного комплексу в Борисполі ми з'ясували, що «Рошен» отримало 7,5 гектарів землі без конкурсу – без конкурентів і земельного аукціону. Деталі знає Максим Савчук.
Екскурсія Лондонградом
Днями для журналістів у Лондоні провели незвичайну екскурсію. Замість Букінгемського палацу та Біг-Бену представників преси запросили оглянути приватні будинки й апартаменти російських та українських олігархів у найпрестижніших районах британської столиці.
Серед пунктів так званого КлептоТуру – і нерухомість українських олігархів Ріната Ахметова та Дмитра Фірташа, яку ми раніше віднайшли й показали у фільмі «З України з готівкою».