Київ – Провести дочасні вибори, ініціювати відставку керівників силових відомств та створити спеціальну слідчу комісію для розслідування збройної сутички в Мукачеві та ситуації на Закарпатті планують депутати Верховної Ради. Можливим результатом парламентського слідства може стати не лише відставка силовиків, але й зняття депутатського імунітету з одного чи двох парламентарів. Утім, більш імовірно, що депутати спочатку обмежаться створенням комісії, а інші рішення ухвалюватимуть за результатами розслідування.
Фракція «Опозиційного блоку» вважає, що через події в Мукачеві Верховну Раду треба переобрати.
«Нинішня коаліція і парламент показали свою неспроможність. Коаліція війни має бути розпущена», – йдеться у заяві з цього приводу.
Однак серед інших політичних сил ця позиція не знайшла підтримки. У свою чергу, фракції «Самопоміч» та «Батьківщина» зажадали відставки силовиків та створення парламентської тимчасової слідчої комісії, яка б мала розслідувати збройну сутичку між активістами «Правого сектору», правоохоронцями та озброєними людьми з оточення депутата Михайла Ланя.
«Сьогодні силові структури стали учасниками конфлікту, а тому не зможуть забезпечити об’єктивне розслідування», – каже лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.
Таку позицію готові підтримати й деякі позафракційні депутати, зокрема, члени партії «Свобода».
Треба приділити увагу не лише трагічним подіям 11 липня, а й усьому тому, що їм передувало. Тобто, що відбувається взагалі в області? Чому такий рівень контрабанди?Андрій Іллєнко
«Треба приділити увагу не лише трагічним подіям 11 липня, а й усьому тому, що їм передувало. Тобто, що відбувається взагалі в області? Чому такий рівень контрабанди? Наскільки в усе це інтегрована місцева влада, а також – центральна? І тут, звичайно, має бути питання про відповідальність силових структур», – розповідає депутат-свободівець Андрій Іллєнко.
Натомість представники інших фракцій більшості виступають проти передчасних кадрових рішень. Зокрема, у фракції «Радикальної партії» наголошують, що спочатку необхідно провести парламентське розслідування. Також там зазначають, що результатом розгляду може бути не лише відставка силовиків, а й зняття депутатської недоторканності.
Наша фракція однозначно підтримає зняття депутатського імунітету з пана Ланя. І якщо буде встановлена роль пана Балоги, бо вона ще не до кінця зрозуміла, то й за це також проголосуємоІгор Мосійчук
«Наша фракція однозначно підтримає зняття депутатського імунітету з пана Ланя. І якщо буде встановлена роль пана Балоги, бо вона ще не до кінця зрозуміла, то й за це також проголосуємо», – розповів в коментарі Радіо Свобода депутат із «Радикальної партії» Ігор Мосійчук.
Теракт чи замах на вбивство?
Про необхідність провести парламентське розслідування заявляють також і в депутатській групі «Воля народу», чий представник Михайло Ланьо пов’язаний з конфліктом.
У п’ятницю, коли буде день уряду, пропонуємо провести закрите засідання і заслухати силовиків, народних депутатів, представників «Правого сектору». Ми пропонуємо це зробити в закритому режиміІгор Єремеєв
«У п’ятницю, коли буде день уряду, пропонуємо провести закрите засідання і заслухати силовиків, народних депутатів, представників «Правого сектору». Ми пропонуємо це зробити в закритому режимі, щоб ніхто не надумав зробити політичне шоу», – зазначає керівник «Волі народу» Ігор Єремеєв.
Від поспішних кадрових висновків застерігає і заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності позафракційний Віталій Купрій, який зараз перебуває в Мукачеві. Він також наголошує, що позиція офіційного слідства наразі виглядає упереджено й непереконливо.
«У нас є питання до міліції та до прокуратури. Порушено кримінальне провадження за двома статтями проти активістів «Правого сектору», і одна з них – це терористичний акт. Для чого це так зроблено, поки що я не можу зрозуміти? Судячи з відеозапису, це могла би бути кваліфікація, наприклад, замах на вбивство», – вважає народний обранець.
Коментуючи ситуацію на Закарпатті, Віталій Купрій зазначає: не можна сказати, що влада останнім часом нічого не робила для боротьби із контрабандою, однак системних змін у регіоні не відбувалося.
На цю ж тему:
Контрабанда і вестерн у Мукачеві: винні всі
Немає на Закарпатті людини, яка б не знала правди про контрабанду й зиски, що їх має місцевий криміналітет і влада далі
Мукачівський синдром. Відчувається «російський слід»
Розмита ідентичність, російська агентура та кримінальні клани далі
Події в Мукачеві. Закарпаття під прицілом
Тож той, хто називає себе українським патріотом і викрикує «Україна понад усе!», має думати в першу чергу про неї, а не свій вузькопартійний інтерес далі