Доступність посилання

ТОП новини

ЄС розглядає цільові санкції проти винних у насильстві в Україні


Перед засіданням у Брюсселі. На першому плані, л -> п: голови МЗС Хорватії Весна Пусич, Британії Вільям Гейґ, Литви Лінас Лінкявічус. 20 лютого 2014 року
Перед засіданням у Брюсселі. На першому плані, л -> п: голови МЗС Хорватії Весна Пусич, Британії Вільям Гейґ, Литви Лінас Лінкявічус. 20 лютого 2014 року
Міністри закордонних справ країн-членів Європейського союзу почали сьогодні у Брюсселі надзвичайне засідання, присвячене становищу в Україні.

Засідання мало розглянути можливість запровадити персональні санкції проти відповідальних за насильство, але після ранкових подій у Києві учасники засідання заявляють, що тепер очікують на ухвалення цих санкцій уже сьогодні. Перед початком засідання всі вони наголошували, що головну відповідальність за припинення насильства несе саме влада України.

За словами міністрів, серед можливих санкцій – заморожування активів осіб, яких визнають причетними до насильства, і заборона чи обмеження на їхнє перебування у країнах ЄС. Є також пропозиція запровадити щодо України ембарго на постачання зброї.

Троє з міністрів – голови МЗС Німеччини, Польщі і Франції – далі залишатимуться в Києві, повідомили на засіданні.

Міністри планували відвідати Київ, щоб дізнатися найсвіжіші подробиці про становище, і повернутися до Брюсселя після зустрічей із лідерами опозиції і президентом Віктором Януковичем. Але зустріч із головою держави затягнулася більш як на п’ять годин, після неї міністри відмовилися спілкуватися з пресою. У своїх твітерах вони написали, що мають знову зустрітися з лідерами опозиції.

Учора – в Києві була вже ніч – свої санкції проти причетних до насильства в Україні запровадили Сполучені Штати Америки. Там ідеться про скасування чи заборону видачі віз приблизно 20 українським посадовцям.

Сьогодні зранку в Києві поновилося насильство, працівники силових структур почали широко застосовувати проти демонстрантів бойову вогнепальну зброю, що призвело до багатьох жертв, у першу чергу серед учасників протестів.
XS
SM
MD
LG