Доступність посилання

ТОП новини

Росія заперечила причетність до справи інформатора про стеження спецслужб США


Росія заперечила причетність до справи інформатора про стеження спецслужб США
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:38 0:00

Росія заперечила причетність до справи інформатора про стеження спецслужб США

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заперечив сьогодні, що його країна будь-яким чином причетна до долі американця Едварда Сноудена, який викрив таємні програми американських спецслужб щодо стеження за телефонними контактами й діями в інтернеті.

На прес-конференції він відкинув звинувачення США, що Росія допомагає Сноуденові тікати від американського правосуддя, і назвав їх безпідставними і неприйнятними.

Лавров наголосив, що Сноуден не перетинав кордону Росії.

Точне місце перебування американця, видачі якого вимагають США, наразі не відоме. Припускають, що він може далі перебувати у транзитній зоні летовища «Шереметьєво» під Москвою, тобто формально поза кордоном Росії, після того, як учора він не вилетів до Куби, куди вже мав квиток.

Президент США Барак Обама вчора заявляв, що його країна вживає всіх можливих заходів, щоб поставити Едварда Сноудена перед судом.

Білий дім висловив учора сподівання, що Росія, куди Сноуден прибув позавчора, зробить усе можливе, щоб екстрадувати його.

А державний секретар США Джон Керрі застеріг учора, що, якщо Росія дозволить Едварду Сноуденові вилетіти до третьої країни, це матиме, «поза сумнівом, певний вплив на відносини і певні наслідки».

У Сполучених Штатах Америки Едвардові Сноудену, колишньому аналітикові приватної компанії, що за контрактом працювала для Агентства національної безпеки США, заочно висунули звинувачення у викраденні майна держави, умисному розголошенні таємної інформації і незаконній передачі оборонної інформації. За кожним із цих звинувачень йому може загрожувати до 10 років ув’язнення в разі визнання винним.

Сноуден утік зі США після своїх викриттів у пресі про таємні програми стеження американської влади, зокрема, за даними про телефонні розмови через мережі принаймні однієї з найбільших телефонних компаній у США, а також за діями в інтернеті, які здійснюють через мережі дев’яти великих інтернет-компаній США іноземні громадяни з-поза меж країни. В Агентстві національної безпеки США наполягають, що ці програми допомогли зірвати десятки терактів.
XS
SM
MD
LG