Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина готова до розширення санкцій проти Ірану


Іран – Завод по виробництву важкої води Арак. 2006 рік
Іран – Завод по виробництву важкої води Арак. 2006 рік

Берлін – Німеччина заявляє про свою готовність до подальших санкцій проти Ірану. Такі заяви пролунали в Берліні після останнього звіту Міжнародного агентства з атомної енергії, який оприлюднили наприкінці минулого тижня. МАГАТЕ вперше офіційно заявило, що Тегеран можливо працює над створенням власної атомної бомби.

Німецькі політики відреагували «з великим занепокоєнням» на останній звіт Міжнародного агентства з атомної енергії. Якщо Тегеран і надалі не погоджуватиметься на чесний діалог, тоді міжнародна спільнота не дозволить, аби її продовжували годувати якимись обіцянками, заявив днями в Берліні глава зовнішньополітичного відомства Німеччини Ґідо Вестервеллє.

«Атомне озброєння Ірану – це серйозна загроза не лише для регіону, але й всього світу, – сказав німецький міністр. – Тому міжнародна спільнота повинна обговорити заходи, які можна було б вжити у відповідь».

Вестервеллє не став говорити про деталі можливих додаткових санкцій. Він лише повідомив, що відповідні консультації вже розпочалися в Нью-Йорку та на європейському рівні.

Берлін виключає військовий шлях розв’язання проблеми

Попри принципову готовність до подальших санкцій проти Ірану, німецькі політики заявляють, що залишають руку простягнутою в напрямку Тегерана. Речник німецького уряду Ульріх Вільгельм, зокрема, наголосив, що Берлін хоча й підтримує розширення санкцій, але виключає військовий шлях розв’язання проблеми. Тобто, Німеччина робить ставку на санкції й дипломатичні важелі.

Голова зовнішньополітичного комітету німецького Бундестагу Рупрехт Поленц звернув увагу на те, що загалом Ірану було б не вигідно стати атомною силою. «Адже тоді Ірану доведеться рахуватися з тим, що в довшій перспективі він не залишатиметься єдиною ядерною державою на Близькому Сході. Можливо, що інші країни його в цьому дуже швидко наздоженуть. І це не було в інтересах Ірану», – зауважив Поленц в одному зі своїх інтерв’ю.

Іранська атомна програма стане також головною темою під час саміту про атомну безпеку, який планують провести в середині квітня у США на запрошення американського президента. У форумі мають взяти участь високопосадовці понад 40 країн. Як стало відомо в понеділок, канцлер Німеччини Анґела Меркель також збирається взяти участь у цій конференції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG