Однак у посланні немає чіткої відповіді на запитання, як Росія збирається боротися із фінансовою і економічною кризою, яка починає відчуватися вже сьогодні. Відомо, що саме невтішні пронози на найближче майбутнє змусили президента відкласти своє послання на 5 листопада. І вважали, що в цьому посланні може з’явитись антикризова програма на зразок тої, що пропонували своїм співгромадянам західні лідери. Проте в Кремлі і досі вважають, що кращий спосіб боротьби з кризою – це політична риторика.
Пропозиції Медвєдєва ніколи не будуть реалізованими?
Якщо згадати про зміни в устрої влади, запропоновані новим президентом, важко зрозуміти, під кого їх готують – під самого Медведєва, Володимира Путіна чи якусь третю особу. Спостерігачі звернули увагу, що кажучи про можливість подовження президентських повноважень, президент не згадав, чи буде така норма поширена на вже чинного президента країни, чи все ж таки мова йде про наступного керівника держави.
Президент Медведєв бажає змінити і порядок формування Ради Федерації – Верхньої палати Федеральних зборів. Попередній порядок був «путінським» – і знову залишається за кадром узгодженість рішень президента і впливового керівника уряду. І так з багатьох питань. Однак, може це також, як і у великій політиці, «психічна атака» – і всі пропозиції Медведєва зіштовхнуться з апаратною опозицією і ніколи не будуть реалізованими?
(Москва – Київ – Прага)