«Легкий доступ до соціальних виплат все ж має вплив на цифри»
Українським біженцям у Британії стає дедалі важче знайти житло і роботу за фахом
Швеція прийняла понад 50 тисяч українських біженців. І саме після початку великої війни у країні зріс попит на вивчення української мови. Нині її викладають у трьох найбільших університетах держави.
Переселенка розповідає про Крим через гастрономічні відчуття.
Потрібна спеціальна двостороння угода чи виконання дійсних міжнародних протоколів?
У день її 19-річчя, щойно Анна Котова прийняла вітання від рідних, російська ракета влучила в будинок
Українські біженці підтримують економіку Чехії, але все ще стикаються з проблемами – Усатий
Українські діти, які прибули до Бельгії після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, організували гуртки для біженців в Брюсселі. 10-річні хлопчики викладають англійську та майстерність збирання кубика Рубіка, дівчата-підлітки дають уроки з чирлідингу, танців і бісероплетіння.
Мешканець Варшави прихистив жінку з двома дітьми і котом, які рятувалися від повномасштабної війни в Україні.
Тварини-переселенці на харківському кінному заводі. Від початку повномасштабної війни тут дали притулок кішкам, собакам, свійській худобі з гарячих точок Харківщини. А нещодавно сюди евакуювали ферму з-під Авдіївки. Волонтери разом із робітниками заводу вивозили коней, корів, кіз та птахів.
«Він дуже вражений, що Київ стоїть, бо Росія розповідає, що міста немає, що тут бідність, немає доріг, світла, води»
Переселенка з Києва організувала Жіночий клуб у Брюсселі, що об’єднав українок, котрі рятувалися від війни у столиці Бельгії та шукають собі друзів серед тих, хто пережив те саме, а отже – розраду і розуміння.
Понад два місяці Наталія Бабеуш готувала їсти для дітей в одному з бункерів «Азовсталі»
Як живуть евакуйовані в соціальному закладі в Дніпрі?
Друге Різдво не вдома, але з рідними традиціями і колядками. Тисячі українців через війну святкують одне з найбільших свят за кордоном.
Що насправді може зробити Україна щодо тих, хто виїхав?
Посол Сергій Корсунський: українці в Японії мають статус «евакуйованих», отримують житло та матеріальну допомогу
Понад мільйон сто тисяч українців повернулися з-за кордону після початку великої війни.
Згідно з даними IAB, близько 60% українських біженців відвідують мовні або інтеграційні курси
Коли дітей з українського театрального гуртка для біженців у Братиславі запитали, чи не хотів би хто-небудь поговорити з Радіо Свобода, здійнявся цілий ліс рук. Вони виступають словацькою та українською мовами, і всі вони хотіли продемонструвати свої знання словацької мови під час інтерв'ю.
«Це дерево росте в Рубіжному»
Через що довелося пройти і як змогли відродитися?
Переселенка з Бердянська Ксенія Клейнос відкрила соціальне кафе у Львові, у якому намагається об’єднати жителів рідного міста, які змушені були його покинути через війну і окупацію.
Щозими волонтери проєкту «Олені Святого Миколая» приїжджають до дітей-переселенців та малят з прифронтових містечок, щоб подарувати їм свято. Вони одягаються у святкові декорації та перетворюються на казкових тварин.
Центри зайнятості ФРН будуть працевлаштовувати біженців відповідно до їхніх навичок та професійних кваліфікацій
Котячу кав’ярню у польському Ряшеві відкрили цьогоріч у вересні. Тут мешкають хвостаті біженці з України, а також – польські знайди. Тварин з України до Польщі привозить зоозахисна фундація.
Українські волонтери в Брюсселі організували для підлітків-біженців тижневий дитячий табір. У програмі – відвідування Європарламенту
Близько 800 тисяч українських переселенців – як за кордоном, так і всередині країни – отримали допомогу від Норвезької ради у справах біженців протягом великої війни, твердить генсекретар організації Ян Ігіленд. З його слів, найбільшими потребами українців є безпекові, а також – житлові.
Великий паспортний сервіс у Празі розпочав роботу 20 листопада. У ньому функціонуватиме 15 робочих станцій. Заклад працюватиме з понеділка по суботу з 9 по 18 годину.
БІЛЬШЕ