ГЛАС НАРОДУ: |
Чи дійсно люди виходять на вулиці за власним бажанням? І якщо це так - то чому ж люди, на відміну від тих самих політиків, не звинувачують одне одного? |
Валентина Миколаївна, кондуктор: - Я рахую, що це політики... Прості люди - вони зроблять так, як скажуть політикию. Але, я думаю, все це закінчиться по-доброму, вони сядуть за стіл переговорів і все нормально буде... |
Анатолій - пенсіонер: - Через політику сваряться .Через те, що економіку розвалили, і Союз, але люди не винуваті, вони спокійно жити хочуть і все... |
Надія, фінансист: - Це боротьба за владу, за вплив, бізнесові інтереси, в першу чергу...Принаймні я не відчуваю розколу серед людей... |
Саша студентка: - Це політичні ігри і нагнітання ситуації |
Олексій, Працює в клубі: - Це політичні ігри і боротьба за владу... Я не думаю, що самі люди хочуть розколу... |
“Хто-хто в рукавичці живе?”
У міліції запевняють - серед гостей столиці, які приїхали на мітинги, всі люди порядні і ввічливі. Ні про які інціденти наразі мова не йде, а правоохоронці ретельно стежать за кількістю пікетувальників - на сьогодні в Маріїнському парку – 216 наметів і 2тисячі пікетувальників, у міському саду – 132 намети і близько 3,5 тисяч людей, 17 наметів біля будинку уряду і 94 намети на Майдані Незалежності біля стели, ще є близько 30 наметів біля Головпоштамту та по 8 біля Секретаріату Президента та будинку, де розташована ЦВК.
Однак вдень лави пікетувальників поповнюються свіжими не “наметовими” силами - наприклад, студентка Юля з Кіровограду, приїхала підтримати Партію Регіонів, але ночує у друзів.
Студентка Юля з Кіровограду |
(© RadioSvoboda.Ua) |
Олександр - підприємець з Хмельницького |
(© RadioSvoboda.Ua) |
“Той парламент, який є на даний момент, він нічого толком не робить...б’ються між собою, та й усе...а після перевиборів – прийдуть нові люди і будуть якісь кардинальні рішення...я тут 3дні, так і живемо – в наметах...Я за свій рахунок тут – я ж підприємець...Протистояння більше між політиками, а між людьми того не має бути. Єдина Україна і нам сваритися неможна... ”
Сьогоднішні київські Майдани більше схожі на велику екскурсію - каже політтехнолог Сергій Гайдай. Він знається на проведенні різних політичних акції - працював з російською опозиціонеркою Іриною Хакамадою, українськими політиками Петром Порошенком та Анатолієм Кінахом. Сегрій Гайдай вважає, що багато з пікетувальників зловили свій шанс вибратися з провінції і подивитися на столицю.
“Таке враження, що люди, які зараз приїхали на Майдан, ніколи не були в києві. І їм сказали:”хлопці, хочете до Києва?” От вони й приїхали, ходять, роздивляються все, туалети шукають...Я не проти, щоб в столицю приїжджали гості, але в мене офіс у центрі міста, дуже заважають працювати ці пісні, танці – такі, непрошені гості... Це не поклик душі – це відчувається. Навіть розмови послухати:”А вам заплатили? А скільки у вас добові? А де ваш водій?” Така масова екскурсія до Києва... ”
Схід-Захід
Відмінності між українцями умовно кажучи Заходу та Сходу - існують. Вони об’єктивні - констатує історик Максим Стріха. Історія українців з протилежних берегів Дніпра дещо різниться, і це помітно навіть у різних підходах до православ’я - стверджує вчений. І поза тим - самі громадяни цю несхожість не вважають перепоною для спільного буття, зате на ній легко можуть зіграти недобросовісні політики, тому що, на думку історика, відмінності можна використати як об’єднуючий фрактор - єдність розмаїття – це велика сила. Натомість, завойовуючи електорат, можна виділити головні відмінності і роздмухати їх до великого рову, який неможна перескочити, але цього ніколи не зроблять люди – тільки політики здатні до такого в корисливих цілях – стверджує Максим Стріха.
Розбіжності не перепона, коли є бажання жити у мирі. Тим більше, розбіжності у політичних поглядах. Адже попри порівняно нетривалу спільну історію українці Сходу та Заходу таки мають одну об’єднавчу рису - запевняє відомий письменник Юрій Андрухович у ексклюзивному інтерв’ю для Радіо Свобода:
“Є спільна українська риса – як для Заходу , так і для Сходу – це небажання робити стрімкі, різкі рухи - і вона запобігає цьому розламу і розколу країни...”
Аудіозапис програми. Перший випуск: Аудіозапис програми. Другий випуск:
Матеріали до теми:
ФОТОРЕПОРТАЖ, 5.04.2007: Українські кольори в об''єктиві «Свободи»
«Трагіфарс» в Україні. Ющенко – я не буду Єльциним. (Огляд світової преси) Розпуск парламенту України є правильним рішенням, але «помаранчеві» допустили багато помилок раніше – словацький дослідник Конституційний Суд у центрі уваги Точка неповернення: яких сценаріїв розвитку ситуації в Україні можна очікувати? (ПРЕС-КЛУБ РАДІО СВОБОДА) Ющенко перетворився на Кромвеля, але чи буде він так само послідовним далі? (Огляд європейської преси) «Дострокові вибори – нормальна демократична практика європейських держав» – європарламентар Міхал Томаш Камінскі Євродепутат радить політикам України працювати для народу, а не для себе Криза через вінця: як світ реагує на політичне загострення в Україні?
Кризова географія: якими будуть наслідки реакції місцевих Рад на Указ Президента про розпуск парламенту? Перевибори. Чи на краще? Дніпропетровськ: Президента засудили, Президента підтримали Луганська облрада не хоче дострокових виборів Кримська міліція до виборів не готується Лідер «Океану Ельзи» за майдани концертні, а не політичні