Обидві співдоповідачки ПАРЄ стурбовані конституційною кризою в Україні
Вони сподіваються на швидке її врегулювання. Також Ганне Северинсен хвилює запровадження імперативного мандату. Вона вважає, що в майбутньому Україна не потребуватиме цього закону.
Природно, журналістів цікавило, коли ж ПАРЄ припинить моніторити Україну. Обіцяли після проведення перших чесних виборів. До минулорічних парламентських виборів ні в кого претензій не було, а моніторинг триває. Пояснює Ганне Северинсен: «Ми завжди наголошували, що однією з передумов зупинення моніторингу мають бути чесні вибори. Але це лише одна умова. Вибори – це дуже важливо. Але є й інші речі. Рада Європи також підтримує демократію, права людини, верховенство закону».
Підстави для дострокових виборів в Україні відсутні
Ренате Вольвенд вважає, що дострокові вибори ситуацію в країні не змінять. Вона також зауважила, що непорозуміння між Прем’єр-міністром України Віктором Януковичем і Президентом Віктором Ющенком – це внутрішня справа України: «Президент і Прем’єр-міністр мають різні погляди на ту чи іншу ситуацію. Я вважаю, що це нормально. У багатьох країнах світу у президентів та прем‘єрів не збігаються погляди на різні питання».
І все ж відсутність згоди між керівництвом України непокоїть Парламентську Асамблею Ради Європи, додала Ренате Вольвенд.
Матеріали до теми:
Доповідач ПАРЄ по Україні пропонує українським керівникам припинити битву за Конституцію. “Ми припинимо моніторинг, якщо будемо впевнені, що Україна на правильному шляху.” Інтерв’ю зі співдоповідачем моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Ганне Северінсен.