Торецьк, Часів Яр, Покровськ, Куп'янськ: війська РФ ще просунулись

Цими вихідними проєкт DeepState повідомив про цілу низку просування армії Росії практично на всьому фронті.

7 липня аналітики повідомили, що агресор захопив нові території у Піщаному біля Куп'янська, Євгенівці, біля Лозуватського та Новоселівки Першої на захід від Очеретиного, Північному біля Торецька, а також біля Часового Яру та Калинівки на північ від міста.

А в ніч проти 8 липня DeepState повідомив про просування агресора біля Петропавлівки в районі Куп'янська, в Красногорівці на захід від Донецька і в тій самій Євгенівці.

Найбільше просування у агресора – у Піщаному на південний схід від Куп'янська. В лінії фронту цій ділянці з'явилося ще одне вклинення в оборону ЗСУ.

Читайте також: Російські «кишки» на Донбасі: чим загрожують вклинення армії РФ в оборону ЗСУ

Також усю ніч і першу половину дня 8 липня Росія завдавала масованого ракетного удару по території України – зокрема, по Києву, Дніпру, Кривому Рогу, Слов'янську, Краматорську.

У столиці – великі руйнування, зокрема, агресор вдарив по дитячій лікарні «Охматдит». Як повідомили в СБУ, їхні слідчі встановили, що атаку було здійснено ракетою Х-101.

За даними МВС станом на 15:00, загалом внаслідок цієї атаки агресора в Україні 28 людей загинули, понад 120 постраждали.

Головні питання випуску:

Де на фронті просування Росії найнебезпечніше для оборони Донбасу та Куп'янська?

Як РФ вдається й надалі рватися вперед – хоча у ЗСУ вистачає боєприпасів?

І як Росія прорвала ППО Києва?

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Битва за Донбас: головне 20 грудня (оновлюється)
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Нью-Йорк у вогні: як жителів селища рятують під обстрілами військ РФ
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Всі кричать Bradley! Треба гаситися»: російські полонені розповіли, як їх відправляють на штурм

Схід

  • Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що ситуація на фронті є «досить складною» і такою залишатиметься ще щонайменше місяць. Про це він заявив виданню The Philadelphia Inquirer (матеріал було опубліковано 23 червня).
  • Російські війська протягом дня нарощують темпи наступальних та штурмових дій, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ у зведенні на 19:00 19 червня. За повідомленням, російська армія «шукає шляхи, аби вклинитися в нашу оборону та спробувати вибити українські підрозділи із зайнятих рубежів».
  • Війська Росії зосередили основні зусилля на Покровському та Курахівському напрямках, де зібрали найбільшу кількість своїх штурмових підрозділів зі складу восьми ударних бригад. Про це повідомив 12 червня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський після роботи у військових частинах східного фронту. На Харківському напрямку, зазначив головком, армія РФ веде безуспішні дії, намагаючись створити так званий «пояс безпеки», а у Вовчанську «противник загруз».
  • Російські війська, ймовірно, досягли обмеженого прориву на сході Часового Яру і взяли під контроль Іванівське на Донеччині, йдеться 12 червня у повідомленні Міністерства оборони Британії із посиланням на дані розвідки.
  • Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) 9 червня зазначали, що наявних російських резервів чисельністю 60 000 осіб, ймовірно, «буде недостатньо для підтримки одночасних широкомасштабних наступальних зусиль на кількох напрямках».
  • Україна зможе почати обмежені контрнаступальні операції наприкінці цього року, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни, опублікованому 27 квітня. За прогнозами аналітиків, ЗСУ «із високою ймовірністю» стабілізують лінію фронту вже у наступні місяці.
  • Армія Росії розпочне новий наступ на Донбасі наприкінці весни – на початку літа цього року, заявив Буданов в інтерв’ю німецькому телеканалу ARD, опублікованому 7 квітня. За його прогнозом, російські сили намагатимуться рухатись у напрямку Покровська.
  • Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив 15 березня, що війська РФ продовжать тиснути на Донбасі, щоб дестабілізувати українські оборонні лінії – аби розпочати вже новий наступ влітку 2024 року. За прогнозами аналітиків, успіхи Кремля у ньому залежатимуть від військової допомоги Заходу Україні.