США хочуть переконатися, що «Росія не зможе використовувати свою територію як притулок, звідки може безкарно атакувати українські сили». Про це заявив Джон Басс, заступник держсекретаря США з політичних питань, відповідаючи на запитання Радіо Свобода, як далеко по території Росії може бити Україна після дозволу завдавати ударів американською зброєю по всій лінії кордону з РФ.
«Я не збираюся вдаватися в оперативні деталі, які можуть сигналізувати про наміри або дати Росії можливість вжити контрзаходів проти того, що можуть зробити українські сили. Я б просто вказав на коментарі мого колеги Джейка Саллівана, який сказав, що це не питання географії, це питання здорового глузду. Ми хочемо переконатися, що Росія не зможе використовувати свою територію як притулок, звідки вона може безкарно атакувати українські війська», – відповів Джон Басс.
Водночас чи дозволяють США використовувати по території Росії ракети ATACMS, які б’ють на 300 кілометрів, американський посадовець не зазначив.
Водночас Джон Басс наголосив, що пріоритетною потребою України на цю мить є ППО. Про це він сказав у відповідь на запитання «Голосу Америки» щодо необхідного Україні за нинішніх умов озброєння.
За словами заступника держсекретаря, США мають постійний діалог із військово-політичним керівництвом про те, як Америка та інші союзники і партнери можуть «найкращим чином підтримати ЗСУ в захисті української території та покласти край цій війні».
Джон Басс нагадав одне із останніх рішень США про зміну пріоритетів і перенаправлення виробництва, коли ракети до Patriot і NASAMS, які виходитимуть із виробничих ліній США, будуть в першу чергу поставлені в Україну.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Головні тези безпекової угоди між Україною і США: що сказали Байден та Зеленський на саміті G7«Ви бачили тверде зобов’язання Сполучених Штатів та інших союзників і партнерів надати додаткові системи, додаткові засоби перехоплення, щоб зменшити здатність Росії знищувати цивільну інфраструктуру, знищувати основні елементи електричної мережі, необхідні для увімкнення світла та живлення в лікарнях та інших ключових об’єктах інфраструктури. Отже, протиповітряна оборона, безсумнівно, зараз є пріоритетом», – пояснив заступник держсекретаря.
Також, він зазначив, що попри пріоритетність ППО, на яких нині зосереджені США, підтримка цим не обмежується.
«Ми ведемо серйозну, інтенсивну розмову про те, як ми можемо продовжувати допомагати українській промисловості виробляти тут, в Україні, те, що вам потрібно для захисту», – додав Джон Басс, заступник держсекретаря США з політичних питань.
Раніше США дозволили Україні завдавати ударів американською зброєю по всій лінії кордону з Росією, а не лише по тих об’єктах, які розташовані на кордоні з Харківською областю.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Білий дім: США «змінять пріоритети» в продажу ракет, щоб прискорити поставки в Україну