WSJ: Ізраїль знищив усі іранські зенітні установки С-300

Зенітно-ракетний комплекс С-300 під час військового параду в Ірані 18 квітня 2019 року, архівне фото

Під час повітряних ударів по військових об’єктах на території Ірану 26 жовтня Ізраїль знищив три російські зенітно-ракетні комплекси С-300, які залишалися на озброєнні Ірану. Про це повідомляє газета Wall Street Journal із посиланням на американських та ізраїльських офіційних осіб.

Ці комплекси, які були ключовим компонентом системи протиповітряної оборони Ірану, змогли перехопити, як пише газета, щонайбільше кількасот ракет, випущених по цілях в Ірані під час повітряної атаки, в якій брали участь близько сотні ізраїльських бойових літаків. Три з чотирьох комплексів, поставлених Росією Ірану, були знищені під час цієї атаки. Четвертий був знищений раніше.

За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), один із комплексів С-300 розташовувався поряд із тегеранським аеропортом, два інші прикривали об’єкти енергетичної інфраструктури – нафтовий порт, нафтопереробний завод та родовище природного газу.

ЗРК С-300, що перебували на озброєнні Ірану, є модернізованою наприкінці 90-х років минулого століття версією цього комплексу, що надійшов на озброєння радянської армії наприкінці 70-х років.

За словами аналітиків, із втратою комплексів С-300 багато критично важливих об’єктів Ірану залишаються беззахисними перед ракетною атакою. Можливостей отримати від Росії сучасніші ЗРК С-400 у нього немає, оскільки Москва використовує всі наявні в неї резерви для ведення бойових дій в Україні.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ізраїль уночі завдав ударів по військових об’єктах Ірану

Як підкреслює Wall Street Journal, цей епізод, разом зі знищенням кількох російських комплексів C-300 українською армією під час бойових дій в Україні та успішними ударами українців по ЗРК С-400, завдає серйозної шкоди репутації російської оборонної індустрії. Видання цитує аналітиків, які кажуть, що традиційні клієнти російського ВПК, швидше за все, шукатимуть альтернативних постачальників озброєнь, через що можуть виграти південнокорейські, ізраїльські, американські та китайські виробники озброєнь.