Позиція США не змінювалася щодо надання Україні дозволу на далекобійні удари по території Росії. Про це на брифінгу у середу повідомила глава місії США при НАТО Джуліан Сміт, передає кореспондентка Радіо Свобода.
«Зараз українці, як вам добре відомо, підіймають питання про використання цієї зброї в інших місцях (за межами Харківщини та її околиць – ред.). У мене немає новин, які могла би повідомити щодо змін у політиці США. Я бачу, що ми на тому ж місці, де були. Тобто – надаємо всю необхідну допомогу Україні для захисту своєї території. І українці станом на сьогодні дуже ефективно використовували зброю. Зокрема – в Криму та багатьох інших місцях в Україні», – зазначила Сміт.
Щодо запрошення України до НАТО, топдипломатка не бачить ознак, що його можуть надати в найближчому майбутньому.
«Ми заявили цього літа на 75-му ювілейному саміті (НАТО у Вашингтоні – ред.), що Україна йде незворотнім шляхом членства і що вона приєднається до альянсу. Та зараз ми не на тому етапі, коли йдеться про надання запрошення у короткостроковій перспективі. Але, як завжди, ми на зв’язку з нашими друзями в Україні, обговорюючи з ними подальше її наближення до альянсу», – резюмувала Сміт.
16 жовтня президент України Володимир Зеленський зазначив, що план перемоги України у війні складається з п’яти публічних пунктів і кількох засекречених додатків. Перший пункт – це запрошення України до НАТО. За словами Зеленського, протягом десятиліть Росія використовувала той факт, що Україна не є членом НАТО. Він вважає, що запрошення для України вступити до альянсу може стати «справді фундаментальним» для миру.
Також до другого пункту плану перемоги, що стосується оборони, входить зняття партнерами обмежень на застосування далекобійної зброї на всій окупованій Росією території України й на території Росії – по обʼєктах воєнної інфраструктури – і надання Україні відповідних далекобійних ракет, дронів та інших засобів ураження.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: План перемоги і завершення війни. Що запропонував Зеленський, щоб досягти миру?