Повторне забруднення рухається по руслу річки Сейм – Міндовкілля

У селах Мутин та Озаричі Сумської області вода мутна, а рівень хімічного споживання кисню перевищує норму в 4,3 рази

Повторне забруднення продовжує рухатися по руслу річки Сейм. У селах Мутин та Озаричі Сумської області вода мутна, а рівень хімічного споживання кисню перевищує норму в 4,3 рази. Про це повідомило 22 вересня Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

«У місті Батурин спостерігається потемніння води, незначний специфічний запах, мор риби не спостерігається. Хімічне споживання кисню перевищує норму у 1,1 рази. Кисневий режим в норм», – йдеться у повідомленні.

У Міністерстві зазначили, що далі по течії показники якості води за добу не змінилися – вода світла, на дні осаду практично немає, мор риби не спостерігається.

Водночас, за даними Міндовкілля, на річці Десна спостерігається стабілізація ситуації.

«На всій протяжності у Чернігівській області вода посвітлішала, подекуди на дні осад темного кольору, неприємний запах та мор риби не спостерігаються. У річці з’являються живі водні біоресурси», – вказано у дописі.

Переміщення забруднення у Київській області не фіксується.

17 вересня на Сумщині зафіксували повторне забруднення річки Сейм. Якість води погіршилась у верхніх пунктах моніторингу на ділянці до села Мутин. Причину повторного забруднення з’ясовують, повідомляло Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

27 серпня Державне агентство України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм повідомило, в Росії спричинили масштабне забруднення річки Сейм. Забруднення поширилось по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області і дісталося Чернігівщини.

У чотирьох громадах Конотопського району Сумської області та у Батуринській громаді Чернігівської області заборонили купання, вилов риби та використання води для господарських потреб.

Російське отруєння українських річок: кадри з місць масового замору риби та головні загрози для людей (фотогалерея)