Органи влади Румунії оголосили у двох східних регіонах країни про найвищий рівень тривоги щодо повені та розпорядилися про евакуацію. На решті країни посилили спостереження через сильний дощ і вітер 29 вересня.
Офіційні особи попередили, що ризики зросли через засмічення водних шляхів та інші збитки від смертоносних повеней, які вразили Румунію та більшу частину Центральної Європи на початку цього місяця, коли шторм «Борис» затопив низинні райони.
Північно-східні повіти Румунії Галац і Васлуй на річці Дунай знову викликали занепокоєння, там можливі нові шторми, у цих двох повітах і вздовж річок Барлад, Прут і Сірет оголошене червоне попередження.
Попередження Національного інституту гідрології та водного господарства (INHGA) залишатимуться чинними до початку доби 1 жовтня.
«Ніхто не залишиться в зонах ризику. Усі керівники місцевої влади, які мають зони ризику, повинні евакуювати людей звідти. У нас більше не повинно бути людських жертв», – повідомила міська рада Галаца.
Рада наказала підготувати школи та інші будівлі за межами зон ризику для розміщення евакуйованих.
«Ситуація гірша, ніж минулого разу. Водні шляхи забиті в багатьох районах, канави не були повністю очищені, а кількість води, про яку оголосили метеорологи, дуже висока», – сказав президент ради округу Галац Костел Фотеа.
Метеорологи прогнозують, що найсильніші опади будуть саме 29 вересня.
Раніше цього місяця повінь унаслідок шторму «Борис» забрала життя шістьох людей у Галаці та пошкодила тисячі будинків. Загалом у Чехії, Польщі та інших країнах загинули ще близько 20 людей.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Росія намагається «викликати емоції страху і безпорадності» на тлі повеней у Європі – польські військові