Олімпіада-2024: сестри Кіченок – у чвертьфіналі, Ковтун – за крок від медалі. Результати п’ятого дня

Це другий поспіль чвертьфінал Олімпіади для українок

Українки Людмила та Надія Кіченок пробилися до чвертьфіналу парних тенісних змагань Олімпійських ігор-2024. У 1/8 фіналу вони обіграли американок Даніель Коллінз та Дезіре Кравчик – 2:1 (3:6, 6:4, 10:7).

Це другий поспіль чвертьфінал Олімпіади для українок. У наступному раунді, який відбудеться 1 серпня, українки зіграють проти іспанок Крістіни Букси та Сари Соррібес-Тормо.

Пройти до наступного раунду може і Марта Костюк, яка зараз продовжує свій чвертьфінальний матч проти хорватки Донни Векіч.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Їх вбила Росія» – Харлан. Історичне досягнення та крик олімпійської переможниці

Спортивна гімнастика. Ігор Ковтун зупинився за крок від бронзової нагороди в індивідуальному багатоборстві, а Олег Верняєв став восьмим. Розпочали турнір українські гімнасти вправами на коні, де Верняєв отримав 14.833 бала, а Ковтун – 14.633. Далі – менш результативні виступи на кільцях та опорному стрибку. Але вирватися в лідери «синьо-жовтим» вдалося на паралельних брусах. Ковтун набрав 15.400 бала і випередив Верняєва на 0.4 бала. Перекладина змінила все: Верняєв набрав 12.700, виступ Ковтуна оцінили у 13.833 бали, й українські гімнасти вибули з трійки найкращих спортсменів. Майже ідеальне виконання вільної вправи могло повернути Ковтуна у призери, але японець Ока Сінносуке та китайці Чжан Бохен і Сяо Жотен були сильнішими.

Ілля Ковтун ще виступатиме в окремих фіналах у вільних вправах та паралельних брусах

Кульова стрільба. Український стрілець Сергій Куліш пробився до фінальної частини чоловічої стрільби з гвинтівки у трьох положеннях на дистанції 50 метрів. Загалом українець набрав 592 очки – по 199 з коліна та 194 стоячи. І це третій результат у кваліфікації. А от перше місце посів Лю Юйкунь з Китаю, який встановив кваліфікаційний олімпійський рекорд – 594 бали. Фінал змагань відбудеться 1 серпня. Куліш став першим представником української стрільби, якому вдалося подолати кваліфікацію.

Стрибки у воду. Уперше за 12 років Україна була представлена у жіночих синхронних стрибках з 10 метрової вишки. За п’ять стрибків Ксенія Байло та Софія Лискун набрали 285 балів, і це сьоме місце. Це найкращий український результат в історії в цій дисципліні. У 2016 році українки Юлія Прокопчук та Вікторія Потєхіна були восьмими. Загалом це вже третій фінал за участю українських стрибунів у воду в Парижі-2024, який завершився без нагород. Сьомими стали Анна Письменська та Вікторія Кесарь у синхроні з триметрового трампліна, а Олексій Середа та Кірілл Болюх, які були п’ятими у стрибках з 10-метрової вишки.

У цій дисципліні українські стрибуни у воду не виступали 12 років

Бокс. Айдер Абдураімов (до 57 кг) у 1/8 фіналу одностайним рішенням суддів поступився болгарському боксерові Хав’єру Ібаньєсу Діасу.

Академічне веслування. Жіноча парна четвірка, у складі якої Анастасія Коженкова, Євгенія Довгодько, Дарина Верхогляд та Катерина Дудченко, на фінальному відрізку дистанції програли боротьбу за бронзову нагороду. Українки на перших 500 метрах йшли другими, відстаючи тільки від збірної Нідерландів. Упродовж більшої частини дистанції «синьо-жовті» впевнено йшли в претендентах на медалі, але на фінальному відрізку пропустили вперед німкень та швейцарок. Коженкова/Довгодько/Верхогляд/Дудченко фінішували п’ятими з результатом 6:23.05.

Плавання. У кваліфікаційному запливі на 200 метрів на спині Олександр Желтяков посів 20-те місце і не зміг пробитися до півфіналу змагань.

Українка заробила кілька штрафних секунд

Веслувальний слалом. У фіналі Вікторія Ус змагалася з чинною олімпійською чемпіонкою – австралійкою Джессікою Фокс та чемпіонкою світу – британкою Маллорі Франклін. Але отримала по дві секунди штрафу на сьомих та десятих «воротах». Час українки – 117.98 секунди. І це 11-й результат.

Уже сьогодні, 1 серпня, стартують легкоатлети, а за нагороди боротимуться Сергій Куліш (кульова стрільба) та дзюдоїстка Єлизавета Литвиненко.