Президент Росії Володимир Путін у посланні до Федеральних зборів 21 лютого вкотре звинуватив Захід у війні, яку РФ веде проти України, і пообіцяв продовжувати бойові дії.
Путін почав промову з того, що виступає «у складний, рубіжний для країни час». Президент РФ заявив, що Росія буде «крок за кроком, акуратно і послідовно вирішувати завдання, які стоять перед нею».
Путін знову неправдиво звинуватив країни Заходу й Україну в «обмані», «колоніалізмі» та «неоліберальних тоталітарних цінностях» і заявив про те, що повномасштабне російське вторгнення в Україну було вимушеним.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Промова, на яку ніхто не чекає. Ми вже знаємо, про що Путін (не) розкаже у своєму зверненні?Путін переказав – оцінивши їх з погляду Кремля – події напередодні вторгнення, заявивши, що Захід відмовив Росії у так званих гарантіях безпеки.
«Це вони почали війну, а ми використовуємо силу, щоб її зупинити», – заявив російський президент.
Він також вкотре вдався до історичних спекуляцій, звинувативши Австро-Угорщину й Польщу в тому, що вони ще у ХІХ столітті прагнули відірвати «історичні землі» України від Росії.
У тому чи іншому вигляді подібні заяви вже звучали в Путінових промовах раніше, як і твердження про те, що Росія «не воює з народом України», яка, за його словами, «окупована» Заходом.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Кремль хоче до 2030 року фактично поглинути Білорусь – розслідуванняГоворячи про постачання зброї Україні, Путін сказав, що чим далекобійніші системи поставлятимуться, тим далі Росія повинна буде «відсувати загрозу».
Російський президент висловив думку, що «перемогти Росію на полі бою неможливо», і звинуватив країни Заходу в інформаційних атаках на молодь і церкву.
За словами Путіна, Захід робитиме ставку на «націонал-зрадників» і пригрозив їм відповідальністю. «Але ми не зводитимемо рахунки з тими, хто відступився від батьківщини», – сказав він.
«Захід ніде нічого не досягнув», - заявив Путін, похваливши уряд за те, що економіка Росії не впала, незважаючи на санкції.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Річниця початку масштабної війни Росії проти України: чому Захід так помилився у оцінках і прогнозахСайти російських телеканалів зазнали DDoS-атаки під час послання Путіна, повідомила «Команда Навального», заявивши, що в атаці брали участь, зокрема, її волонтери.
У Кремлі раніше заявили, що не запросять ЗМІ з «недружніх» країн на послання Путіна. Російська влада визнала «недружніми» понад 60 держав за запровадження або підтримку ними санкцій у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну. До цього списку входять США, країни Євросоюзу, Велика Британія, Канада та Японія.
У 2022 році Путін не виступав зі зверненням до Федеральних зборів, порушуючи конституцію Росії. Він пояснив це тим, що «складно було зафіксувати у конкретний момент часу результати і конкретні плани на найближчий час». У ЗМІ стверджували, що відмова від послання пов’язана зі ситуацією на фронті в Україні.
Крім послання, Путін у 2022 році скасував свою традиційну велику пресконференцію і щорічну «Пряму лінію», під час якої він відповідає на запитання росіян.
Водночас на сьогодні очікується важлива промова президента США Джо Байдена, який напередодні річниці російського вторгнення в Україну відвідує Польщу. Напередодні Байден був у Києві, засудив дії Росії і Путіна і висловив підтримку Україні.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Навальний закликає РФ повернути окуповані території, включно з Кримом, та виплатити Києву компенсації