Росія офіційно не зверталася по допомогу до Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ) через ситуацію у Курській області. «Офіційних переговорів та зустрічей для обговорення ситуації у прикордонних областях Росії не було», йдеться у відповіді Секретаріату ОДКБ на запит казахської служби Радіо Свобода.
«Згідно з процедурою, прийнятою в ОДКБ, держава-член об’єднання, у якої виникла потреба у військовій допомозі, має офіційно звернутися до Організації. Такого звернення з боку РФ у зв’язку із ситуацією в Курській області на цей час не було», – йдеться у відповіді Секретаріату ОДКБ.
У відповіді організації зі штаб-квартирою у Москві входження ЗСУ до Курської області названо «новим етапом ескалації військового конфлікту у зоні відповідальності ОДКБ».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Українська операція в Курській області: який вплив на енергетику?«Наша аналітична служба працює у цілодобовому режимі. Ми уважно стежимо за розвитком ситуації і діятимемо строго відповідно до Статуту Організації», – йдеться у відповіді Секретаріату.
Українська армія, за даними російської сторони, увійшла на територію Курської області Росії 6 серпня. Відтоді у регіоні тривають бої. Влада Курської, Брянської і Бєлгородської областей Росії запровадила режим контртерористичної операції на території регіонів.
Спочатку українська сторона зберігала тишу щодо подій у Курській області РФ. 12 серпня Київ вперше підтвердив проведення ЗСУ наступальної операції в Курській області Росії.
13 серпня головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський розповів, що під контролем України уже перебувають 74 населені пункти у Курській області РФ. Натомість днем раніше виконувач обов’язків губернатора Курської області Росії Олексій Смирнов на нараді з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що під контролем Збройних сил України перебувають 28 населених пунктів регіону.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сміливо, блискуче, історично – американські сенатори про операцію ЗСУ в Курській областіАналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) в своєму останньому звіті зауважили, що спостерігали за заявами та геолокаційними відеоматеріалами, які вказують на те, що станом на 13 серпня українські сили діють приблизно в 41 населеному пункті Курської області або поблизу них, хоча в цьому районі є багато надзвичайно малих населених пунктів і місцевостей, які ISW не включила до цього підрахунку.
«Розбіжності між українськими офіційними звітами та спостережуваними заявами ISW і геолокованими записами не є спростуванням українських офіційних звітів, а скоріше є результатом властивих обмежень методології відкритого коду ISW та прагнення використовувати лише загальнодоступну інформацію. ISW не оцінює, що українські сили контролюють всю територію в межах максимального обсягу заявлених українських просувань відповідно до визначення «контролю», яке використовує ISW», – йдеться у звіті.
У МЗС 13 серпня заявили, що Україна не зацікавлена в тому, щоб забирати територію в Курській області РФ, а хоче захистити життя українців і убезпечитись від російських ударів.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Джокер ЗСУ змішав карти Путіну. Які є варіанти закінчити війну