Схвалення закону «Про прозорість іноземного впливу» у Грузії було «помилковим», зазначив заступник речника німецького уряду Вольфганг Бюхнер.
В уряді Німеччини також висловили сподівання, що «влада Грузії змінить свою позицію щодо скандального закону».
«Ми нагадуємо грузинському уряду про його обіцянки з 2023 року беззаперечно відкликати такий закон», – сказав Бюхнер.
Він додав, що Німеччина «поділяє стурбованість» тим, що «цим законом грузинський уряд відходить від курсу на членство в ЄС», але, як зазначив речник, «Берлін продовжує підтримувати Грузію на шляху до Європейського Союзу».
«Ми як і раніше вважаємо цей шлях відкритим. Однак він пов’язаний з дуже чіткими вимогами, які повинен виконати кожен кандидат. І ніяких знижок на цьому шляху не буде», – сказав він.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Євродепутати закликають Борреля зупинити статус кандидата на членство в ЄС для ГрузіїСполучені Штати також висловили стурбованість у зв’язку з ухваленням законопроєкту, закликавши владу Грузії відмовитися від нього. Заступник держсекретаря США Джеймс О’Браєн 14 травня заявив на пресконференції в Тбілісі, що якщо ухвалений законопроєкт залишиться в нинішньому вигляді, який суперечить нормам ЄС і НАТО, то США переглянуть багатомільйонні програми допомоги Грузії і можуть запровадити санкції проти причетних до репресій щодо протестувальників.
Законопроєкт 14 травня був схвалений парламентом Грузії у третьому, остаточному читанні. Його обговорення й ухвалення супроводжується багатотисячними вуличними протестами у Тбілісі. Поліція нерідко застосовує силу до демонстрантів, які збираються біля будівлі парламенту, відбуваються сутички. Документ ще не набув чинності, президентка Грузії Саломе Зурабішвілі пообіцяла накласти на нього вето. Парламент, однак, може його подолати.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Грузія: на площі Європи в Тбілісі триває мітинг проти закону про «іноагентів»