Тимчасового повіреного у справах Грузії в Кишиневі Давида Бочорісвілі викликали до Міністерства закордонних справ Молдови 12 листопада через заяви, зроблені минулого тижня прем’єр-міністром Грузії на саміті Європейського політичного співтовариства в Будапешті.
Влада Молдови передала Бочорісвілі своє «глибоке невдоволення» тим, як прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе відгукувався про європейську інтеграцію Молдови і виборчий процес у країні, йдеться в повідомленні.
Міністерство закордонних справ Молдови відзначило у пресрелізі «співпрацю і традиційну дружбу» між Молдовою і Грузією та заявило, що цілі, які кожна з країн має в процесі європейської інтеграції, «повинні переважати».
У заяві не цитуються зауваження, які спричинили невдоволення уряду, але грузинські ЗМІ повідомили, що Кобахідзе казав, що голоси молдовської діаспори вплинули на нещодавнє переобрання президентки Маї Санду і на референдум щодо членства в ЄС.
Молдова отримала статус кандидата в члени ЄС у червні 2022 року з надією, що відповідні переговори про вступ розпочнуться у 2025 році.
Грузія минулого року отримала статус країни-кандидата в ЄС, але дії владної партії «Грузинська мрія», зокрема, просування схожого на російське законодавства про «іноземних агентів» і заходи проти ЛГБТ, змусили Брюссель попередити, що шлях країни до інтеграції в ЄС – під загрозою.
Після виборів у Грузії минулого місяця, які, як стверджують міжнародні спостерігачі, відбулися зі «значними порушеннями», в ЄС закликали до «прозорого розслідування».
Голова європейської дипломатії Жозеп Боррель нагадав, що Грузія є кандидатом на вступ до ЄС, відтак їй «необхідно продемонструвати свою прихильність до європейських цінностей, починаючи з повної прозорості у виборчому процесі».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Протидія російському впливу. Ось що демонструють нам Молдова та Грузія