Президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск висловили свої побоювання щодо політичної ситуації в Грузії у спільній заяві, яку оприлюднили міжнародні інформаційні агентства.
Представники Веймарського трикутника заявили, що не можуть підтримати відкриття переговорів про вступ Грузії до Європейського Союзу, якщо країна не проведе реформи.
«Якщо Грузія не змінить свій поточний курс дій і не продемонструє реальних зусиль щодо реформ, зокрема, скасувавши нове законодавство, що суперечить європейським цінностям та принципам, ми не зможемо підтримати відкриття переговорів щодо вступу з Грузією», – сказали вони.
Також лідери трьох країн заявили про «глибоку стривоженість через численні порушення та залякування виборців» на парламентських виборах.
Напередодні європейські лідери, в тому числі прем’єр Грузії Іраклій Кобахідзе, вирушили до Будапешту на саміт Європейської політичної спільноти. У столиці Угорщини пройде і неформальний саміт Європейської Ради. Шарль Мішель повідомив, що на зустрічі «розглянуть ситуацію в Грузії після виборів та обговорять подальші дії».
Читайте також: Грузія: суд у Ґорі відхилив вимогу спостерігачів скасувати результати виборів на 14 дільницях
Тим часом грузинська опозиція продовжує протестувати проти офіційних результатів парламентських виборів.
Опозиція, яка відмовилася визнати результати, проводить масові протести в Тбілісі після того, як дружня до Москви партія «Грузинська мрія», яка перебувала при владі останні 12 років, оголосила про перемогу з 54 відсотками голосів.
Опозиційні лідери стверджують, що результати були сфальсифіковані. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі й міжнародні спостерігачі, включаючи ОБСЄ, також висловили стурбованість, відзначаючи випадки залякування виборців, підкуп голосів й інші порушення, які свідчать, зокрема, про «демократичний регрес» у країні. На тлі цих звинувачень Європейський союз і США закликали до ретельного розслідування порушень на виборах.
Всі чотири опозиційні партії заявили про відмову брати участь у роботі нового парламенту.
Владна партія «Грузинська мрія» заперечує фальсифікацію виборів і звинувачує опозиційні партії й неурядові організації у цілеспрямованій кампанії наклепу й дезінформації.
Форум