Литовська телекомунікаційна компанія Telia повідомляє, що в четвер відновлено кабель звʼязку між Литвою та Швецією в Балтійському морі, пошкоджений близько двох тижнів тому.
Технічний менеджер компанії повідомив, на цей канал звʼязку припадала майже третина міжнародного інтернет-трафіку, але громадськість не відчула жодних перебоїв через пошкодження каналу.
«У Литві ми навіть маємо кілька інтернет-з’єднань з великими резервами пропускної здатності, тому користувачі можуть бути впевнені, що з’єднання працюватиме навіть у найскладніших обставинах», – повідомили у Telia.
18 листопада стало відомо, що в Балтійському морі пошкоджені два підводних оптоволоконних кабелі. Один з’єднує Німеччину з Фінляндією, інший – Швецію з Литвою.
Читайте також: Міністр оборони Німеччини припускає, що пошкодження балтійських кабелів є диверсією
Кабель, який сполучає Гельсінкі з німецьким портом Росток, перестав працювати вранці 18 листопада, повідомила фінська державна компанія Cinia, яка працює у сфері кібербезпеки та телекомунікацій. Приблизно за три години вийшов з ладу інтернет-кабель, який з’єднує Литву зі шведським островом Готланд, повідомила литовська компанія Telia Lietuva.
Прокуратура Швеції почала попереднє розслідування за підозрою в диверсії через пошкодження кабелів. Фінляндія та Німеччина також заявили про спільне розслідування та повідомили про «підозри в навмисному ушкодженні» кабелю.
Представники МЗС двох країн вважають, що безпека в регіоні перебуває під загрозою через «гібридну війну з боку зловмисних суб’єктів», а також унаслідок конфлікту Росії та України.
Судно Yi Peng 3 вийшло з російського порту Усть-Луга 15 листопада. Минулого тижня Росія заявила, що припущення про її причетність до цих порушень є «абсурдними».
Взимку цього року був обірваний підводний електричний кабель, що з’єднує Фінляндію з Естонією. У жовтні 2023 року були пошкоджені телекомунікаційні кабелі, що з’єднують Естонію з Фінляндією та Швецією. Водночас пошкоджень зазнав газопровід Balticconnector. Пізніше Китай заявив, що причиною пошкодження Balticconnector стало судно під прапором Гонконгу, яке під час шторму зачепило газопровід якорем.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Сім країн обіцяють посилити підтримку України і розслідувати прорив кабелю у Балтійському морі