Доступність посилання

ТОП новини

У Швеції розслідують пошкодження кабелів у Балтійському морі як диверсію


Фінляндія та Німеччина раніше заявили про спільне розслідування пошкодження телекомунікаційного кабелю в Балтійському морі (ілюстраційне фото)
Фінляндія та Німеччина раніше заявили про спільне розслідування пошкодження телекомунікаційного кабелю в Балтійському морі (ілюстраційне фото)

Прокуратура Швеції почала попереднє розслідування за підозрою в диверсії через пошкодження двох кабелів у Балтійському морі – про це відомство заявило 19 листопада.

За повідомленням, розслідування веде державний прокурор Генрік Седерман із Національного підрозділу боротьби з міжнародною та організованою злочинністю.

«Попереднє розслідування триває й перебуває на ранній стадії. Зараз немає жодної додаткової інформації про розслідування», – заявив Седерман.

У понеділок стало відомо, що в Балтійському морі пошкоджені два підводних оптоволоконних кабелі. Один з’єднує Німеччину з Фінляндією, інший – Швецію з Литвою.

Читайте також: Міністр оборони Німеччини припускає, що пошкодження балтійських кабелів є диверсією

Кабель, який сполучає Гельсінкі з німецьким портом Росток, перестав працювати вранці в понеділок, повідомила фінська державна компанія Cinia, яка працює у сфері кібербезпеки та телекомунікацій. Приблизно за три години вийшов з ладу інтернет-кабель, який з'єднує Литву зі шведським островом Готланд, повідомила литовська компанія Telia Lietuva.

Фінляндія та Німеччина раніше заявили про спільне розслідування пошкодження телекомунікаційного кабелю в Балтійському морі та повідомили про «підозри в навмисному ушкодженні». Представники МЗС двох країн вважають, що безпека в регіоні перебуває під загрозою через «гібридну війну з боку зловмисних суб’єктів», а також унаслідок конфлікту Росії та України.

Взимку цього року був обірваний підводний електричний кабель, що з’єднує Фінляндію з Естонією. У жовтні 2023 року були пошкоджені телекомунікаційні кабелі, що з’єднують Естонію з Фінляндією та Швецією. Водночас пошкоджень зазнав газопровід Balticconnector. Пізніше Китай заявив, що причиною пошкодження Balticconnector стало судно під прапором Гонконгу, яке під час шторму зачепило газопровід якорем.

Форум

XS
SM
MD
LG