На сесії Херсонської міськради 9 липня депутати проголосували за звернення до президента України Володимира Зеленського, Верховної Ради і прем'єр-міністра про неприпустимість подачі води в анексований Крим. «За» проголосували 32 депутати, не голосували за це звернення – 10 депутатів, повідомляє кореспондент проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії.
На засідання прийшли активісти з плакатами та закликами: «Не можна поїти окупантів».
«Потрібно припинити будь-які інсинуації з приводу подачі води в окупований Крим. Поїти окупантів, надавати воду для підприємств і військових баз – неприпустимо», – заявив перед голосуванням депутат Сергій Волошинов.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Що п'є Крим: де російська влада бере воду під час посухи
Як уточнив на засіданні Херсонський міський голова Володимир Миколаєнко, в тексті звернення прибрали спірні моменти, і депутати голосуватимуть за документ у новій редакції.
11 червня на сесії Херсонської міськради депутати не проголосували за це звернення.
Раніше повідомлялося, що представники громадських організацій Херсона та області почали збір підписів під зверненням до президента України, голови Верховної Ради і прем'єр-міністра, в якому вони висловлюють категоричний протест проти можливості відновлення водопостачання в анексований Крим до його деокупації.
Your browser doesn’t support HTML5
До цього комітет Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій не зміг ухвалити постанову, в якій йшлося про охорону Північно-Кримського каналу і подачу води в Крим тільки після деокупації.
Українська влада запевняє, що Крим не отримає воду з Північно-Кримського каналу до деокупації півострова.
Підконтрольний Росії голова Криму Сергій Аксьонов зазначив, що 2020 рік став найбільш посушливим за 150 років спостережень. За останніми даними гідрометцентру Криму, загальний сумарний запас води на початок липня склав 83.31 млн куб. метрів, що на 1.85 млн куб. метрів менше, ніж місяць тому.
При цьому голова підконтрольного Росії уряду Криму Юрій Гоцанюк стверджує, що півострів не потребує поставок дніпровської води з материкової України через Північно-Кримський канал.