Ймовірні плани Кремля передати ракети й інше військове обладнання хуситам в Ємені підкреслюють нарощування військового партнерства Росії з Іраном і припускають, що Москва, ймовірно, має на меті використовувати підтримувані Тегераном групи для опосередкованого протистояння із Заходом і впливу на формування його рішень, заявляє американський Інститут вивчення війни (ISW).
2 серпня телеканал CNN повідомив, що офіційні особи США й інші обізнані джерела, заявили, що Росія готувалася доставити невідомі ракети й інше військове обладнання хуситам наприкінці липня 2024 року, але відмовилася від цього плану після дипломатичного контакту США і Саудівської Аравії.
«Повідомлення про плани Росії підтримати хуситів, щоб опосередковано протистояти Заходу і загрожувати подальшою ескалацією, узгоджуються з декількома російськими інформаційними й гібридними операціями, які мають на меті спонукати Захід утримуватися від підтримки України через побоювання конфронтації з Росією», – йдеться у звіті.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Наскільки висока ймовірність глобальної війни, до чого готуються геополітичні альянси і яка роль України?Аналітики зауважили, що готовність російського лідера Володимира Путіна розглянути можливість підтримки хуситів під час їхніх нападів на Ізраїль і міжнародне судноплавство є частиною поглиблення російсько-іранської військової співпраці та зростання залежності Росії від Ірану щодо високоточної зброї і компонентів.
«Поглиблення партнерства Росії з Іраном, ймовірно, спонукатиме Росію розглянути можливість підтримки інших проіранських груп і використання цих угруповань в інших непрямих спробах погрожувати Заходу ескалацією. Підвищена готовність Росії використовувати Іран і підтримувані ним групи для опосередкованого протистояння із Заходом завадить спробам РФ представити російську зовнішню політику на Близькому Сході як збалансовану і може ще більше ускладнити відносини Росії з країнами, стурбованими російсько-іранською співпрацею», – йдеться в звіті.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Москва погрожує «фатальними наслідками» через українські атаки зброєю СШАУ червні Володимир Путін заявив, що Москва може розпочати постачання далекобійної зброї супротивникам західних країн як «асиметричну відповідь» на удари західними ракетами по території Росії.
Він не уточнив, кому могли б поставити російські ракети. Американські військові бази кілька разів атакували мілітаризовані угруповання, підтримувані Іраном, по західних торгових кораблях регулярно завдають ударів озброєні формування хуситів в Ємені. В атаках найчастіше використовуються іранські ракети і дрони, Москва сама зацікавлена в отриманні цих технологій у Тегерана.
Крім того, ракети у бік Південної Кореї і Японії регулярно запускає дружня Москві Північна Корея. Росія, за повідомленням західних розвідок, купувала ракетні комплекси у Пхеньяна.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час