Доступність посилання

ТОП новини
Покровський напрямок залишається одним із найгарячіших на фронті. На фото: чоловік їде на велосипеді повз зруйнований міст у Покровську, 19 грудня 2024 року
Покровський напрямок залишається одним із найгарячіших на фронті. На фото: чоловік їде на велосипеді повз зруйнований міст у Покровську, 19 грудня 2024 року

Live Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна агресія Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Дрони кращі за солдатів? Кім Чен Ин наказав налагодити масове виробництво дронів-камікадзе

Північна Корея готується надіслати до Росії ще військових, після того, як щонайменше 1100 північнокорейських солдатів загинули у боях з з українськими силами. В обмін на людей, як стверджують у НАТО, Північна Корея отримує від Росії технології. Інформацію зібрав Голос Америки.

Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї повідомив 23 грудня про втрати північнокорейських військ у війні Росії проти України.

«З різних джерел інформації та розвідувальних даних ми оцінюємо, що північнокорейські війська, які нещодавно брали участь у боях з українськими силами, зазнали втрат у близько 1100 осіб», – йдеться в заяві Об’єднаного комітету.

Спостерігаючи широке використання таких безпілотників у війні в Україні, північнокорейський лідер Кім Чен Ин наказав налагодити їх масове виробництво, а також оновити військову теорію та освіту КНДР, згідно з повідомленнями державних ЗМІ країни.

Також Пхеньян вже надав Москві «240-мм реактивні установки залпового вогню та 170-мм самохідну артилерію», – йдеться у повідомленні.

За свідченнями військових Південної Кореї, КНДР загалом прагне модернізувати свої звичайні бойові можливості на основі бойового досвіду російсько-української війни.

«Це може призвести до посилення військової загрози з боку Північної Кореї щодо нас», – йдеться в повідомленні Об’єднаного комітету.

Також за оцінками експертів, замість військової техніки, зброї та живої сили, КНДР прагне отримати від Росії передові військові технології.

Посол у Польщі вважає, що стабілізація на фронті має передувати міжнародній миротворчій місії

Посилити Україну зброєю, щоб стабілізувати фронт та відновити позиції і лише після цього говорити про міжнародну миротворчу місія – така черговість дій, на думку посла України в Польщі Василя Боднара, була б оптимальною. Про це дипломат сказав у інтерв’ю Радіо Свобода.

За словами Боднара, зміцнення позицій на фронті допоможуть Україні ставити свої умови у переговорному процесі.

«Як тільки дійде до якоїсь стабілізації на фронті і можливостей зміни на теренах, тоді можна говорити про те, що якась миротворча місія могла би бути», – сказав посол.

Він зазначив, що в інтересах України було б залучити якомога більше країн до такої коаліції миротворців, щоб Росія не змогла поновити свою агресію в видимій перспективі.

Росія: у Ростовській області лунали вибухи, влада заявляє про атаку БПЛА на район Міллерова

У Ростовській області було чути вибухи – про це повідомляють місцеві медіа та телеграм-канали з посиланням на жителів регіону увечері 23 грудня.

Виконувач обов’язків губернатора Ростовської області Юрій Слюсар заявив про роботу протиповітряної оборони в регіоні. За його твердженням, вісім безпілотників нібито збили в районі міста Міллерово.

За оперативними даними місцевої влади, ніхто не постраждав, інформацію про наслідки атаки уточнюють.

Міністерство оборони Росії заявляло про збиття дев’яти нібито українських безпілотників над Ростовською областю.

Українське командування не коментувало ці повідомлення.

Зеленський: попередньо, на Курщині вбиті або поранені загалом понад 3 тисячі військових КНДР

Президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки верховного головнокомандувача – про це він повідомив 23 грудня.

За його словами, учасники засідання «детально опрацювали роботу із Сирією» після падіння режиму Башара Асада. Доповідали розвідуальні служби, міністри оборони і закордонних справ України.

«Визначаємось із нашою стратегією, конкретними кроками. Україна зацікавлена у стабілізації ситуації в Сирії та загалом у регіоні й буде підтримувати необхідні зусилля партнерів», – сказав Зеленський.

Він назвав принциповим для безпеки Сирії та регіону загалом «прибрати будь-яку російську присутність» із цієї країни.

Голова Херсонщини: внаслідок атаки російського дрона загинув житель Берислава

Російська армія атакувала з дрона Берислав на Херсонщині, повідомив голова обласної військової адміністрації Олександр Прокудін 23 грудня.

За його словами, внаслідок удару загинув місцевий житель.

«Окупанти скинули вибухівку з БпЛА на 55-річного чоловіка. На жаль, він дістав смертельні поранення», – повідомив голова області.

Раніше 23 грудня місцева влада повідомляла про поранення двох цивільних на Херсонщині протягом дня – в обласному центрі та Кізомисі.

Читайте також: У Купʼянську армія РФ атакувала з дрона цивільного чоловіка, поранення призвели до ампутації – ОВА

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Зокрема, армія РФ регулярно атакує деокуповану частину Херсонщини ударними дронами.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

«Слабкість» політики Фіцо створює загрози для всієї Європи – МЗС України

Міністерство закордонних справ України розкритикувало візит прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо до Москви і його зустріч із Володимиром Путіним – про це йдеться в заяві відомства від 23 грудня.

«Слабкість, залежність та недалекоглядність енергетичної політики Премʼєр-міністра Словаччини Роберта Фіцо створюють загрози для всієї Європи», – оцінюють у МЗС.

Відомство вказує на те, що Росія багато років використовувала електроенергію як політичний важіль та інструмент погроз іншим держава.

«На цьому тлі загальноєвропейським трендом є відмова від російських енергоносіїв, збільшення енергетичної незалежності, диверсифікація джерел постачання та, як наслідок, збільшення енергетичної безпеки для кожної європейської сімʼї та домогосподарства», – зазначає міністерство.

Фіцо в Москві: подробиці та реакції

Словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо поїхав до Москви і поговорив з президентом РФ Володимиром Путіним – з рукостисканнями і посмішками на фото. Це третій випадок, коли лідер країни ЄС відвідує Росію із початку повномасштабного вторгнення в Україну. Що спільного у візитах Фіцо з аналогічними поїздками угорського премʼєра Віктора Орбана та австрійського канцлера Карла Негаммера? І як на візит відреагували політики?

Фіцо відзвітував про свій візит до Москви у себе на сторінці в соцмережі Facebook, обґрунтувавши його не так, як раніше Негаммер та Орбан, які наполягали на прагненні досягти миру в Україні. Натомість Словацький премʼєр прямо завив – їздив говорити про газ.

«Моя сьогоднішня зустріч була відповіддю на заяву президента України Володимира Зеленського, який відповів на моє запитання в четвер, що він виступає проти будь-якого транзиту газу через Україну на нашу територію», – написав Фіцо.

«Укренерго» отримало 86 млн євро від ЄІБ, вони підуть на антидроновий захист підстанцій

Оператор об’єднаної енергосистеми «Укренерго» отримало 86 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку – про це компанція повідомила 23 грудня.

«Кошти будуть спрямовані на будівництво антидронового захисту на ключових підстанціях системи передачі електроенергії», – йдеться в повідомленні.

Виконувач обов’язків голови правління НЕК «Укренерго» Олексій Брехт заявив, що захист ключового обладнання підстанцій «критично необхідний» в умовах російських атак на енергосистему.

«Ефективність вже реалізованих проектів була доведена, зокрема, під час останніх масованих ракетно-дронових ударів у листопаді-грудні. Роботи зі спорудження захисту тривають. Чим більше підстанцій нам вдасться захистити – тим стійкішою буде українська енергосистема, тим меншим буде ризик вимушених знеструмлень для споживачів», – йдеться в коментарі Брехта.

Влада Херсонщини повідомляє про другого пораненого внаслідок російських атак за день

Наразі відомо про двох поранених жителів Херсонщини внаслідок російських атак, повідомляє обласна військова адміністрація 23 грудня.

Зокрема, близько 13:15 російські війська атакували село Кізомис із безпілотника.

«Під ворожий удар потрапив 65-річний чоловік. Він дістав вибухову травму, уламкові поранення спини та ноги», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: У Купʼянську армія РФ атакувала з дрона цивільного чоловіка, поранення призвели до ампутації – ОВА

Постраждалому надали необхідну медичну допомогу, він лікуватиметься амбулаторно.

Раніше обласна адміністрація повідомляла про пораненого в Херсоні внаслідок ранкової атаки:

«Внаслідок скидання вибухівки з дрона 59-річний чоловік дістав вибухову травму та уламкові поранення ноги. Потерпілого доставили до лікарні для надання меддопомоги».

За даними обласної влади, протягом попередньої доби в Херсонській області внаслідок російської агресії загинули троє людей, ще одна зазнала поранень.

Читайте також: Через вчорашній обстріл військами РФ Нікопольщини постраждало три людини – Лисак

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони. Зокрема, армія РФ регулярно атакує деокуповану частину Херсонщини ударними дронами.

Генштаб ЗСУ: від початку доби на фронті відбулося 164 бойових зіткнень

З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 164, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України 23 грудня.

«На Покровському напрямку в районах населених пунктів Миролюбівка, Даченське, Новий Труд, Новотроїцьке, Зелене, Новоєлизаветівка, Новооленівка, Новопустинка та Успенівка від початку доби ворог атакував вже 21 раз, 11 атак відбито, точаться запеклі бої», – йдеться у повідомленні.

За даними штабу, сім російських штурмів вже відбито ЗСУ в районах населених пунктів Курахове, Петропавлівка, Сонцівка, Старі Терни та Андріївка на Курахівському напрямку, дотепер тривають 11 боєзіткнень.

«На Лиманському напрямку ворог 17 разів атакував у районах Греківки, Новоєгорівки, Зеленого Гаю, Нової Кругляківки, Твердохлібового, Надії, Новосергіївки, Тернів та Іванівки, шість боєзіткнень на цей час незавершені», – зазначили військові.

Також бойові зіткнення відбулися на Харківському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Гуляйпільському і Оріхівському напрямках.

Казань, Рильськ, Ростовська область: з чим пов'язана активізація ударів по Росії?

19 грудня Міноборони РФ повідомило, що за день до цього Україна вдарила по підприємству «Комбінат Кам'янський» у Ростовській області ракетами ATACMS та Storm Shadow.

Керівник Центру протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України Андрій Коваленко заявив, що цей комбінат – одне з найбільших хімічних підприємств Росії. За його словами, підприємство займається виробництвом ракетного палива (спеціалізується на виготовленні твердопаливних компонентів для ракетних двигунів, зокрема для реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) і міжконтинентальних балістичних ракет на твердому паливі).

Також комбінат займається виготовленням вибухових речовин, компонентів для боєприпасів, а також утилізацією та знешкодженням відпрацьованих ракетних систем, йдеться у повідомленні.

Перші добровольці базованого у Польщі Українського легіону вже в Україні – Боднар

Перший підрозділ Українського легіону, який формують у Польщі, вже поїхав в Україну, де військовослужбовці продовжать навчання. Про це Радіо Свобода сказав посол України у Польщі Василь Боднар.

За словами дипломата, 10 січня 2025 року наступні добровольці підпишуть контракти із Збройними силами України і вирушать на полігон у Польщі на навчання.

«Це насправді історія успіху, з якої пробують робити деякі політики або і російська пропаганда негативний факт. Процес, звичайно, ми б хотіли, щоб він ішов швидше, але він йде як йде. Ми працюємо над тим, щоб ця інформація була загальнодоступною у всіх країнах ЄС, а можливо і за океаном. Стимулювати ми можемо лише добровільним заохоченням, це абсолютно добровільний підрозділ. Наші громадяни, які до нього зголошуються, переконаний, будуть мати відповідну сатисфакцію з гарної підготовки», – сказав Боднар.

Дипломат додав, що навчання перших добровольців-легіонерів продовжиться на українських полігонах.

Бельгія – серед лідерів країн, які прихистили українських дітей без батьків

IRIS-T, Patriot, танки Leopard: Німеччина оголосила новий пакет допомоги для України

Німеччина оголосила про новий пакет військової допомоги для України до якого увійшли дві системи протиповітряної оборони IRIS-T, Patriot і 15 танків Leopard, йдеться на сайті Міноборони Німеччини.

До пакета допомоги увійшло таке озброєння:

  • 15 танків Leopard 1 A5;
  • дві зенітні самохідні установки Gepard з запчастинами;
  • 3 реактивні системи залпового вогню HIMARS;
  • 30 броньовиків MRAP з протимінним захистом;
  • самохідна гаубиця PzH 2000;
  • 12 броньовиків з системами кінетичної оборони;
  • сім десантних джипів Caracal;
  • зенітно-ракетний комплекс IRIS-T SLM з ракетами;
  • зенітно-ракетний комплекс IRIS-T SLS;
  • дві пускові установки Patriot;
  • два радари TRML-4D;
  • боєприпаси для танків Leopard 1 і Leopard 2;
  • 30 безпілотників Vector, 24 дрони RQ-35 Heidrun, 14 дронів Hornet XR;
  • пʼять систем самозахисту вертольотів AMPS;
  • 12 вантажівок Zetros і 8 паливозаправників Zetros;
  • 120 гранатометів GMW;
  • 200 кулеметів MG4;
  • 420 гвинтівок MK 556;
  • 80 снайперських гвинтівок HLR 338;
  • 100 гвинтівок CR 308;
  • 52 000 снарядів 155 мм;
  • керовані ракети AIM-9L/I-1 Sidewinde та Sea Sparrow;
  • 65 тисяч боєприпасів до установок Gepard.

Також Німеччина надасть Україні генератори, намети, турнікети, набої для стрілецької зброї, мінометні боєприпаси 120 мм, міни та обладнання для розмінування.

На початку грудня під час свого візиту до Києва канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що Берлін цього місяця поставить Україні шосту систему протиповітряної оборони IRIS-T, а також пускові установки для Patriot і зенітні установки Gepard.

11 грудня премʼєр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що загальна допомога Німеччини Україні склала 37 мільярдів євро. Це найбільше серед усіх європейських держав.

47% українців погодяться на вступ до НАТО, якщо частина територій залишиться окупована – опитування

47% українців готові підтримати вступ України в НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою РФ, свідчить опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріваспільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 29 листопада по 14 грудня 2024 року.

Не готові підтримати вступ у НАТО, якщо частина території України буде окупована, 36% опитаних. У червні цього року лише 33% опитаних українців готові були погодитися на ступ до НАТО, якщо території залишаться окупованими.

Частіше про неготовність підтримати вступ до НАТО, якщо частина українських територій залишиться окупованою, повідомляли: респонденти, старші 50 років (40%); респонденти, які до повномасштабного вторгнення проживали у східних (36%), центральних (38%), південних (48%) областях; респонденти, які живуть за межею бідності (46%); респонденти, які мають близьких на тимчасово окупованих територіях (42%).

Половина дронів, які РФ запустила по Україні у листопаді, були «дронами-приманками» – розвідка Британії

Росія запустила по Україні близько 2300 БПЛА різних типів в листопаді цього року, що вкотре перевищило загальну кількість за попередній місяць, повідомляє 23 грудня Міністерство оборони Великої Британії із посиланням на дані розвідки.

Вказано, що щомісячна кількість ударних дронів постійно зростала протягом усього 2024 року, а значне збільшення – понад 200 одиниць у порівнянні з попереднім місяцем – спостерігалося з липня цього року.

«Цілком ймовірно, що у вересні-листопаді 2024 року до 50-60% від загальної кількості пусків були «дронами-приманками». Російські війська мають у своєму розпорядженні різноманітні приманки. Менші за розміром і дешевші, ніж БПЛА класу Shahed через конструкційні матеріали, вони мають на меті ускладнити українську оборону, насичуючи або заплутуючи радіолокаційну картину, змушуючи українські команди ППО працювати більше, сподіваючись з часом викликати в них стомлення», – вказано у дописі.

Водночас деякі з цих систем, ймовірно, все ще несуть невелике навантаження до 5 кілограмів вибухівки, що робить їх не менш небезпечними, якщо вони досягають цілі, зазначають аналітики.

Британське оборонне відомство підкреслює, що дані за грудень свідчать про зменшення атак (приблизно 850 запусків), ймовірно, через зміну погоди.

«За відсутності впливу на пускові майданчики і виробництво, цілком імовірно, що Росія може підтримувати кількість запусків на рівні, щонайменше, понад 1500 на місяць. Російські ЗРК ОВА забезпечують покриття цілей по всій території України, що дозволяє Росії зберігати тиск і водночас поповнювати запаси авіаційних ракет дальнього радіусу дії», – резюмували у відомстві.

Раніше президент Володимир Зеленський повідомив, що за минулий тиждень російські війська застосували для атак по Україні понад 550 керованих авіабомб, майже 550 безпілотних літальних апаратів і 20 ракет.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони носять цілеспрямований характер.

Підпал автомобілів та відділень пошти: СБУ повідомила про затримання у Києві та Івано-Франківську

Служба безпеки України і Національна поліція затримали у Києві та Івано-Франківську ще трьох підозрюваних у підпалі військових автомобілів та відділень «Укрпошти» на замовлення спецслужб РФ, повідомляє 23 грудня пресслужба СБУ.

«У Києві затримано 41-річного автомеханіка столичної СТО, який на замовлення ФСБ підпалив місцеве відділення «Укрпошти» і два авто українських військових. Щоб «приховано» вчинити підпал, як запалювальну суміш фігурант використав бензин, який злив із баків приватних машин, що проходили у нього техобслуговування», – вказано у дописі.

Також затримано 15-річного жителя столиці, який, за даними правоохоронців, підпалив ще одне поштове відділення.

«На Прикарпатті затримано ворожого поплічника, який спалив військове авто, що пригнали для ремонту після виконання бойових завдань на фронті. За даними слідства, фігурантом виявився 36-річний ігроман з обласного центру. Раніше чоловік уже притягувався до відповідальності за крадіжки приватного майна», – кажуть в СБУ.

Як встановило розслідування, чоловік погодився на співпрацю із спецслужбами РФ, щоб поповнити свій рахунок в онлайн-казино.

Підозрювані перебувають під вартою. Їм загрожує до 10 років тюрми.

За дев’ять місяців 2024 року поліцейські затримали 179 людей, які скоювали підпали на замовлення спецслужб РФ, повідомив заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов. За даними поліції, це підпали автомобілів військових, залізничної інфраструктури і державних підприємств.

Раніше проєкт розслідувань Радіо Свобода «Схеми» виявив, що російські спецслужби масово використовують неповнолітніх українців для підпалів автомобілів військовослужбовців ЗСУ і будівель ТЦК в межах дезінформаційної кампанії РФ, метою якої є показати, що в Україні нібито існує активне підпілля, що в такий спосіб виступає проти загальної мобілізації.

Генсек НАТО вважає несправедливою критику Шольца з боку Зеленського

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що вважає несправедливою критику канцлера Німеччини Олафа Шольца з боку президента Володимира Зеленського, оскільки країна надає значну допомогу Україні. Про це він сказав в інтервʼю німецькому інформаційному агентству DPA.

У розмові про те, що канцлер Шольц виступає проти надання Україні крилатих ракети Taurus, Рютте дав зрозуміти, що він особисто не буде вводити жодних обмежень на їх використання. «Загалом ми знаємо, що такі можливості дуже важливі для України», – сказав екс-прем’єр Нідерландів.

Проте Рютте захищав канцлера Німеччини від критики і подекуди різких звинувачень президента України Володимира Зеленського на адресу Шольца.

«Я часто говорив Зеленському, щоб він припинив критикувати Олафа Шольца, тому що я вважаю, що це несправедливо... Те, що зробив Олаф Шольц, вражає. Шольц допоміг тому, що Німеччина посідає друге місце після США у військовій підтримці України з 28 мільярдами євро, а за деякими підрахунками навіть 34 мільярдами. Це величезна сума, яка значно випереджає багато інших країн, у тому числі великі економіки Європи», – сказав він.

Рютте підкреслив, що безпека Німеччини поставлена на карту в її політиці щодо України. «Якби Україна програла, нам довелося б витрачати набагато, набагато більше на оборону, щоб протистояти російській загрозі», – додав генсек.

Раніше премʼєр-міністр України Денис Шмигаль повідомляв, що загальна допомога Німеччини Україні склала 37 мільярдів євро. Це найбільше серед усіх європейських держав.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц не підтримує дозвіл Києву використовувати німецьку зброю для ураження цілей у Росії. Він кілька разів заявляв, що прагне уникнути ескалації конфлікту.

Шольца також критикували через те, що він провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним. Це сталося вперше від грудня 2022 року. Згодом Шольц назвав телефонну розмову з Путіним «розчаруванням», оскільки вона не дала жодних результатів, але додав, що готовий говорити знову.

«Міг бути підкуп або фішинг» – депутат Ради Федієнко про кібератаку на реєстри Міністерства юстиції

Причиною масштабної кібератаки на державні реєстри Міністерства юстиції України міг бути як фішинг (різновид кібератаки, з використанням підроблених електронних листів, повідомлень, щоб обманом змусити особу надати конфіденційну інформацію – ред.), так і підкуп працівників, які мали доступ до цих реєстрів. Про це 23 грудня в коментарі Радіо Свобода (проєкт Свобода.Ранок) розповів Олександр Федієнко – голова підкомітету з питань безпеки в кіберпросторі, урядового зв’язку, криптографічного захисту інформації комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки. За його словами, атака була добре підготовленою, а вхід стався із акаунту найвищого рівня.

«Тут може бути і компоненти вербування працівника цієї установи, тут може бути багаторівневий механізм підкладання якоїсь там флешки, щоб вона прийшла в людини внутрішній периметр, була включена. Тут може бути фішинг комп’ютерів усіх працівників, які, можливо, працюють із закритим контуром, дистанційно, що в принципі заборонено. Тому це точно не Вася, Петя і хтось ще. Це чітко, круто спланована кібернетична атака, яку можливо було зробити з урахуванням достатньо системної організації», – сказав Федієнко.

Депутат каже, що, за його інформацією, бази даних удалося зберегти, тому реєстри можна відновити.

«Якщо у них збереглися десь образи (архів даних – ред.), що, я сподіваюсь, є добре, мені підтвердили цю інформацію з закритих джерел, я думаю, що тиждень-два – вони почнуть поступово-поступово відновлюватися», – наголосив Олександр Федієнко.

19 грудня міністерка юстиції Ольга Стефанішина повідомила про наймасштабнішу за останній час зовнішню кібератаку на державні реєстри України. Внаслідок цілеспрямованої атаки тимчасово зупинено роботу державних реєстрів.

Стефанішина заявила, що злам реєстрів Міністерства юстиції не вплинув на інші державні інформаційні системи, хоча застосунок «Дія» «не діяв у частині, яка формується з даних» із реєстрів Мін’юсту. Також, за її словами, загрози втрати даних або втрати функціонування реєстрів немає.

На Київщині через падіння уламків БПЛА пошкоджені приватні будинки та ЛЕП – Кравченко

На Київщині зафіксовано падіння уламків збитих російських дронів у двох районах області – пошкоджені чотири приватні будинки і лінія електропередач, повідомив 23 грудня голова обласної державної адміністрації Руслан Кравченко.

«Внаслідок падіння уламків збитих ворожих цілей в одному з районів пошкоджено лінію електромереж. Електропостачання вже відновлено. В іншому районі пошкоджено чотири приватні будинки, гараж та три автомобілі. В будинках вибиті вікна, посічені двері та фасади, пошкоджені покрівлі», – йдеться у повідомленні.

За даними місцевої влади, влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури не допущено. Постраждалих серед населення немає.

Вранці Повітряні сили ЗСУ повідомили, що підтверджено збиття 47 ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників інших типів у Полтавській, Сумській, Харківській, Київській, Чернігівській, Черкаській, Житомирській, Хмельницькій та Одеській областях. Через активну протидію Сил оборони 25 ворожих безпілотників-імітаторів –локаційно втрачені.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БПЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG