Доступність посилання

Боєць 24-ї механізованої бригади імені Короля Данила ЗСУ із гранатометом. Донеччина, 27 березня 2025 року
Боєць 24-ї механізованої бригади імені Короля Данила ЗСУ із гранатометом. Донеччина, 27 березня 2025 року

Live Війна Росії проти України. Переговори. Усі новини на цей час

Від 24 лютого 2022 року триває повномасштабна війна Росії проти України. Російська армія, не досягнувши на початку вторгнення заявлених Кремлем цілей, веде головні бойові дії на Донбасі, півдні України, Харківщині, а також щоденно обстрілює українські міста, руйнує інфраструктуру, убиває цивільних

Адмірал Неїжпапа розкрив нюанси потоплення крейсера «Москва»

Ураження флагмана Чорноморського флоту РФ лише двома ракетами «Нептун» було малоймовірним сценарієм, проте поєднання кількох факторів – вдале влучання в критичні точки корабля, детонація боєкомплекту і несприятливі погодні умови – привели до його затоплення, заявив в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода Крим.Реалії командувач ВМС України Олексій Неїжпапа.

«Я думаю, збіг обставин. Бог був на нашому боці. Звичайно, дві ракети, щоб затопити крейсер, була ймовірність дуже низька. Це була післяобідня година, адміральська година, як кажуть на флоті (коли корабельний персонал послаблює увагу – ред.). Плюс ракета влучила в камбуз команди, це найбільше приміщення на крейсері, під яким розташоване машинне відділення. Носове машинне відділення, наскільки я пам’ятаю, там недалеко розташований центральний командний, пост живучості корабля. Там же головний командний пункт у сусідньому відсіку. Тобто таке, знаєте, як ахіллесова п’ята», – розповів командувач ВМС.

Крім цього, за його словами, здетонував боєзапас установки АК-630, що, ймовірно, значно посилило пошкодження. Друга ракета влучила в кормову частину, викликавши нові руйнування, повідомив Неїжпапа, а через шторм у три бали екіпажу було важко боротися за живучість корабля, який затонув.

Цей успіх став не лише тактичним, а й символічним: «Москва» була не просто крейсером, а головним кораблем російського флоту в Чорному морі. «Зараз Україна – єдина країна у світі, яка під час війни знищила ракетний крейсер. Поки що в цьому питанні ми перші», – сказав Неїжпапа.

За словами командувача ВМС, «з цього крейсера починалися всі конфлікти, які здійснила Росія з моря».

«Це і Грузія. З цього крейсера здійснювалося керування корабельними тактичними групами, які блокували Грузію із моря. Це й інші конфлікти. Виходи в Середземне море, Сирія і таке інше. Тобто з цього корабля завжди починалися всі погані історії, як то кажуть, російського флоту», – зазначив Неїжпапа.

Крейсер «Москва», флагман Чорноморського флоту Росії, був потоплений у середині квітня 2022 року. За даними українських військових, судно було уражене двома протикорабельними ракетами «Нептун». Внаслідок удару на борту сталася детонація боєзапасу, що призвело до серйозних пошкоджень корабля.

Відразу після атаки Міноборони РФ заявляло, що крейсер зберіг плавучість і пожежу на борту локалізували. Однак пізніше російські військові офіційно зазначили, що корабель затонув через шторм під час буксирування до Севастополя.

Довгий час російська сторона не розкривала інформацію про втрати. Лише через дев’ять днів після атаки Міноборони РФ заявило, що на борту загинула одна людина, 27 зникли безвісти, а 396 членів екіпажу було евакуйовано. 22 квітня 2022 року тодішній секретар РНБО України Олексій Данілов дав попередню оцінку, згідно з якою Росія змогла врятувати 58 із 510 осіб, які перебували на борту.

Крейсер «Москва» відомий тим, що саме йому адресувалася фраза українського прикордонника, що стала мемом: «Русскій воєнний корабль, іді на ***».

У РФ рієлторка перепросила за «бізнес-план» – одружитися з військовим, щоб отримати гроші за його смерть

Рієлторка з російського міста Томська Марина Орлова попросила вибачення перед російськими військовими після того, як у мережі стало вірусним відео, на якому вона назвала «бізнес-планом» купівлю нерухомого майна за компенсації за загибель учасника повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Про це пише видання «Підйом», якому Орлова дала коментар.

Під час подкасту, який вона «записувала з подругою», Орлова відповіла на запитання, що робити жінці віком понад 30 років, яка хоче придбати нерухоме майно. «Та все легко і просто. Знаходиш зараз чоловіка, який служить на СВО, він гине, і ти отримуєш вісім мільйонів», – сказала Орлова.

Орлова стверджувала в ролику, що «багато людей так роблять»: «Дуже багато жінок до нас приходять от із цими вісьмома мільйонами, купують якусь там дешеву квартирку».

Орлова назвала свої висловлювання «чорним гумором», який не мав бути опублікований. Рієлторка додала, що після публікації ролика стала отримувати погрози, тому вирішила закрити свої соцмережі.

Як вказує видання «Холод», депутат Державної думи Віталій Мілонов у розмові з Russia Today закликав силовиків перевірити Орлову. Рух Z-активістів «Зов народа» також вимагає від голови Слідчого комітету Олександра Бастрикіна провести перевірку висловлювань Орлової.

Війська РФ обстріляли Нікополь, три людини поранені, зокрема дитина – ОГП

Троє цивільних жителів, зокрема дитина, постраждали 1 квітня через російський обстріл Нікополя на Дніпропетровщині, повідомив Офіс генерального прокурора.

«За даними слідства, 1 квітня 2025 року російські військові атакували місто Нікополь з артилерії та БпЛА. Внаслідок обстрілу постраждали 14-річний хлопчик і дві жінки, віком 37 і 65 років», – йдеться в повідомленні.

Крім того, за даними прокуратури, пошкоджені приватні будинки, господарські споруди, торгівельні кіоски, гаражі, автомобілі й лінії електропередач.

В ОГП також зазначили, що за процесуального керівництва Дніпропетровської обласної прокуратури розпочате досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення воєнного злочину.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Військова служба під час війни: СЗЧ, ВЛК, ТЦК. Що не так? Демобілізація буде?

Військова служба під час війни: самовільне залишення служби (СЗЧ) – чому військові так часто вдаються до цього кроку? Як відбувається повернення на службу?

У ВР очікуються нововведення: як саме можуть змінити правила у новому законі?

Порушення прав людини з боку ТЦК – омбудсмен говорить про системність і масовість.

  • Що держава може запропонувати громадянам?
  • Чому досі немає закону про демобілізацію?
  • Які перспективи для військових, які служать більш ніж три роки?
  • Чому військовослужбовці не можуть вільно потрапити на ВЛК, щоби об’єктивно оцінити здоров’я?

Про це дивіться у програмі «Свобода Live» на @Радіо Свобода:

Українця засудили в Росії до 10 років за ґратами за переказ «Азову»

Південний окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив до 10 років позбавлення волі жителя окупованої частини Запорізької області Станіслава Руденка в справі про сприяння тероризму. Перші три роки він проведе у в’язниці, решту – в колонії суворого режиму, повідомляє пресслужба суду. Приводом для кримінального переслідування став його переказ на користь українського полку «Азов».

За версією слідства, Руденко, «поділяючи ідеологію» полку «Азов», вирішив сприяти учасникам організації шляхом фінансування їхньої діяльності. 13 листопада 2023 року він побачив оголошення, після чого переказав гроші для придбання дронів. У прокуратурі уточнюють, що засуджений надіслав близько 5 тисяч гривень.

Полк «Азов» навесні 2022 року протягом майже двох місяців тримав оборону на заводі «Азовсталь» у Маріуполі. У травні захисники «Азовсталі», понад дві тисячі людей, здалися в полон. Полк був створений у 2014 році як добровольче формування, біля його джерел стояли активісти правих поглядів. Наразі «Азов» входить до складу Збройних сил України.

У серпні 2022 року Верховний суд Росії визнав полк «Азов» терористичною організацією.

Не миротворці. Який контингент готує Франція з Британією для України

Французький президент після саміту в Парижі 27 березня чітко заявив: франко-британський контингент в Україні не виконуватиме функцію миротворців. Який формат розробляють для майбутньої місії і як він усуває можливість російського вето для її запровадження – Радіо Свобода поспілкувалось з кількома дипломатами в НАТО та пояснює.

На фронті було 111 боїв від початку доби – Генштаб ЗСУ

Від початку доби на фронті відбулося 111 бойових зіткнень, повідомив Генеральний штаб ЗСУ станом на 16:00 1 квітня. Майже третина боїв зафіксована на Покровському напрямку в Донецькій області.

«На Покровському напрямку російські загарбники здійснили 35 спроб потіснити наших захисників із займаних позицій поблизу населених пунктів Олександропіль, Водяне Друге, Єлизаветівка, Лисівка, Удачне, Новоолександрівка, Андріївка, а також у бік Богданівки, Новосергіївки, Романівки, Покровська. Сили оборони стримують натиск та відбили 33 атаки противника, два боєзіткнення тривають», – ідеться в денному зведенні.

За повідомленням, бої також тривали на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Новопавлівському, Гуляйпільському, Оріхівському та Придніпровському напрямках.

«На Курському напрямку українські захисники відбили 10 атак противника, ще два боєзіткнення тривають досі. Крім того, ворог завдав 16 авіаційних ударів, скинувши 31 КАБ, здійснив 148 артилерійських обстрілів по позиціях наших військ та населених пунктах, зокрема два – із реактивних систем залпового вогню», – додають у Генштабі.

Покровський напрямок на Донеччині залишається однією з найбільш гарячих ділянок фронту. Протягом останнього року переважно там фіксують найбільшу кількість бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський 26 березня заявив, що російський лідер Володимир Путін «намагається виграти час і готується до весняного наступу». За його словами, «Путін готує новий наступ, зокрема в Сумах і Харківській області».

У березні російські військові збільшили тиск на Сили оборони у Курській області, над частиною якої ЗСУ встановили контроль у серпні 2024 року. Згодом почали з’являтися повідомлення про відступ ЗСУ і оточення їх у цьому російському регіоні. Українська влада це заперечувала, а головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявляв, що ЗСУ будуть «тримати оборону на Курщині стільки, скільки це буде доцільно й необхідно».

ОВА: через обстріли РФ у Покровську загинула людина, триває пошукова операція в Лимані

Щонайменше одна людина загинула та ще зазнала поранення внаслідок обстрілів Донецької області, повідомив начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін.

«У Покровську росіяни вбили жінку – точні обставини та наслідки цього удару встановлюємо. Поранення отримала жителька Олександро-Калинового Іллінівської громади – там пошкоджено 16 приватних будинків, крамницю і склад», – йдеться у дописі.

Крім того, у Лимані Мирноградської громади російська артилерія влучила по приватному будинку. Попередньо – є загиблі. На місці триває пошукова операція, зазначив очільник ОВА.

Російські військові регулярно з різних видів озброєння – ударними БпЛА, ракетами, КАБами, РСЗВ – атакують українські регіони.

Керівництво Росії заперечує, що російська армія під час повномасштабної війни завдає цілеспрямованих ударів по цивільній інфраструктурі міст і сіл України, убиваючи цивільне населення і руйнуючи лікарні, школи, дитячі садочки, об’єкти енергетики та водозабезпечення.

Українська влада і міжнародні організації кваліфікують ці удари як воєнні злочини Російської Федерації і наголошують, що вони мають цілеспрямований характер.

Бербок звинуватила Путіна в затягуванні переговорів щодо України

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час візиту до Києва 1 квітня звинуватила президента Росії Володимира Путіна у затягуванні переговорів щодо припинення бойових дій в Україні. Очільниця зовнішньополітичного відомства наголосила на непохитній підтримці України, яка продовжиться і після очікуваної зміни уряду в Берліні.

Це 11-й і останній візит Бербок до Києва за час перебування на посаді очільниці МЗС Німеччини та дев’ятий від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, відзначає DW.

«Він (Путін – ред.) ухиляється від переговорів, продовжує свою незаконну агресивну війну та посилює її жорстокими ударами по житлових будинках», – заявила Бербок на пресконференції зі своїм українським колегою Андрієм Сибігом. За її словами, «Путіну не можна довіряти в нинішній ситуації». Справжній і довгостроковий мир можливий лише тоді, коли російський президент усвідомлює, що він не зможе виграти цю війну, і що його руйнівна стратегія не принесе успіху», – сказала німецька міністерка.

На думку Бербок, Україна готова до негайного припинення вогню, натомість Путін тільки імітує готовність до переговорів. Бербок запевнила Україну, що на майбутньому засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО європейці закликатимуть США не піддаватися тактичним витівкам Путіна.

Бербок приїхала до Києва вперше після переобрання президентом США Дональда Трампа, який налагодив контакти з Росією в обхід європейських союзників у спробі досягти швидкого врегулювання збройного конфлікту в Україні. Це викликало занепокоєння щодо майбутнього НАТО і змусило Європу зосередитися на зміцненні власної оборони та збільшенні підтримки України.

У березні Німеччина схвалила новий пакет військової допомоги Україні на суму 3,25 мільярда доларів. Новий бюджет ФРН передбачає різке зростання оборонних витрат.

СБУ підтвердила затримання «політексперта з пулу Медведчука»

Служба безпеки України повідомила ввечері 1 квітня, що спільно зі Службою зовнішньої розвідки України та правоохоронними органами Республіки Польща провела «багатоходову міжнародну спецоперацію на території ЄС», за результатами «в Україну передали російського агента, який працював проти нашої держави в інформаційній сфері».

«Спочатку його затримали у Польщі, а зараз він знаходиться в одному із київських СІЗО. Фігурантом справи є «політичний експерт» з медійного пулу підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука. За матеріалами справи, зловмисник був завербований і працював одночасно на дві спецслужби країни-агресора: ФСБ та зовнішню розвідку РФ. За вказівкою окупантів він займався дискредитацією України на міжнародній арені та працював над розхитуванням внутрішньої ситуації в країнах-партнерах нашої держави», – ідеться в повідомленні спецслужби.

Ім’я затриманого в повідомленні СБУ не вказується, але наведені деталі вказують на політолога Кирила Молчанова. Також це підтверджують джерела розслідувального проєкту Радіо Свобода «Схеми» в правоохоронних органах.

«У 2022 році він виїхав до Росії, де згодом став одним із ключових ідеологів кремлівських медійних проєктів «Другая Украина» та «Голос Європи» (Voice of Europe). Також зловмисник був одним із частих гостей токшоу Володимира Соловйова. Тільки протягом 2023 року він 35 разів брав участь у прямих ефірах кремлівського пропагандиста, де виправдовував збройну агресію РФ та поширював фейки про ситуацію в Україні», – інформують у СБУ.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 3 ст. 436-2 та ч. 6 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників та колабораційна діяльність).

Про те, як виглядає структура контрольованої Віктором Медведчуком у Москві організації «Другая Украина» і якою є роль у ній Кирила Молчанова, в квітні 2023 року з’ясував розслідувальний проєкт Радіо Свобода «Схеми».

Перемир’я, вибори, мир? Чи проведе Україна вибори президента і парламенту вже влітку?

На тлі повідомлень ЗМІ, що українська влада тихенько готується провести вибори президента і, можливо, парламенту вже влітку цього року, офіційна лінія залишається без змін: вибори неможливі під час воєнного стану. Але з’являється більше ознак, що влада до виборів тихо готується, а Володимир Зеленський нібито подумує балотуватиметься на другий президентський термін. А між тим голова ЦВК переконує, що вибори – незважаючи на велику кількість викликів – організувати можна, але потрібно більше часу, ніж зазвичай. Все буде залежати від того, чи настане тривке перемир’я у війні Росії з Україною за американського посередництва.

11 років на війні – і досі чекають компенсації за житло. Сім’я прикордонників про втрату дому і захист країни

«Ти знову все втратила, знову втратила дім, чоловіка, ти далеко від дому з двома дітьми і не знаєш, що тобі робити», – розповідає Оксана Бондаренко, яка 11 місяців боролася і чекала свого чоловіка Віталія з російського полону. Подружжя Бондаренків – прикордонники і двічі переселенці. Чоловік став на захист країни ще з початку війни в Україні. Він – один із тих, хто останнім виходив з «Азовсталі» у 2022-му.

Упродовж одинадцяти років сім’ї доводилося жити в орендованих квартирах, бо родинний будинок в окупації ще з 2014-го. Тому вони подалися на грошову компенсацію від держави, яку можуть отримати захисники-переселенці. Але на виплату чекають вже шість років.

Що це за компенсація від держави для ВПО, які захищають країну, за яких умов її можна отримати та історія сім’ї Бондаренків – у матеріалі проєкту Радіо Свобода «Ти як?».

Не миротворці. Який контингент готує Франція з Британією для України

Французький президент після саміту в Парижі 27 березня чітко заявив: франко-британський контингент в Україні не виконуватиме функцію миротворців. Який формат розробляють для майбутньої місії і як він усуває можливість російського вето для її запровадження – Радіо Свобода поспілкувалось з кількома дипломатами в НАТО та пояснює.

Армія РФ підходить до Куп'янська з півночі: лишилося 3 кілометри

Армія РФ просунулась неподалік Куп'янська біля села Кіндрашівка – про це вранці 1 квітня повідомив проєкт DeepState. Це село розташоване просто на північ від Куп'янська, і звідси до міської межі агресору залишилося близько 3 кілометрів.

Тривалий час лінія фронту тут була стабільною, попри постійні російські атаки. Понад те – 5 березня DeepState писав про успішну контратаку Сил оборони в районі села Голубівка. Тут Росія намагалася зайти до Куп'янська з північного сходу.

Український Генштаб повідомив зранку 1 квітня про 9 атак агресора на цьому напрямку – всі вони відбувалися на східному березі річки Оскіл. Згідно ж з DeepState, просування Росії було якраз на західному березі річки, яка ділить Куп'янськ навпіл.

​Про це та інше йтиметься в ефірі Радіо Донбас Реалії. Дивіться наживо – о 16:30 на @Радіо Свобода:

Єврокомісія перерахувала Україні 3,5 млрд євро в межах Ukraine Facility – Шмигаль

Україна отримала черговий транш у розмірі 3,5 мільярди євро від Європейської комісії в рамках механізму Ukraine Facility, повідомив 1 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Ці кошти допоможуть нам надалі підтримувати макроекономічну стабільність», — зазначив він.

За словами прем’єра, загальний обсяг фінансової допомоги в межах Ukraine Facility вже досяг 19,6 мільярда євро.

«Дякуємо за постійну підтримку та солідарність з Україною у важкі часи. Разом вистоїмо та все відбудуємо», – написав Шмигаль.

17 березня Рада Євросоюзу схвалила виплату Україні третього платежу в рамках програми Ukraine Facility на суму майже 3,5 мільярди євро.

Навесні 2024 року Рада ЄС ухвалила план для Ukraine Facility, що визначає наміри уряду України щодо відновлення, реконструкції та модернізації країни, а також реформи, які він планує здійснити в рамках процесу вступу до ЄС протягом наступних чотирьох років. Цей крок дозволив розпочати регулярні виплати в рамках Фонду для України на 50 мільярдів євро.

Виплату 1 млн грн у межах проєкту «Контракт 18-24» розширили для ДПСУ та Нацгвардії – Мельничук

Уряд розширив дію одноразової грошової винагороди за контрактом для молоді віком 18–24 років, повідомив 1 квітня представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Зокрема, розширено дію урядової постанови на військовослужбовців Національної гвардії України та Державної прикордонної служби. Відтепер учасники бойових дій у складі цих формувань також матимуть право на одноразову грошову винагороду.

Підставами для такої виплати визначено тривалість служби в бойових умовах, а також безпосередню участь у бойових діях у районах ведення воєнних дій: на тимчасово окупованих територіях України, у «сірій зоні» між позиціями сил оборони та військ РФ, а також – на території Росії.

Окрім того, уряд уточнив порядок затвердження переліку посад для військової служби осіб віком від 18 до 25 років. Відтепер цей перелік формуватимуть Генштаб ЗСУ, головне управління Нацгвардії та адміністрація ДПСУ за погодженням із Генеральним штабом.

Також спрощено процедуру проходження медичного огляду для громадян, які бажають вступити на службу, зокрема огляду в лікаря-психіатра.

У лютому Міноборони повідомило про запуск проєкту «Контракт 18-24», який передбачає укладання добровольцями у віці 18-24 роки річного контракту на 1 млн гривень. Згодом у Міноборони розповіли, що отримати ці кошти можуть і ті добровольці, які доєдналися до війська раніше.

Законодавство України передбачає мобілізацію військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років.

Командувач ВМС: Україна – перша країна, яка знищила ракетний крейсер під час війни

Україна стала першою країною у світі, яка знищила ракетний крейсер під час війни. Про це в інтерв’ю проєкту Радіо Свобода – сайту Крим.Реалії розповів командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа.

За словами віцеадмірала, крейсер «Москва» займався ізолюванням району бойових дій, а також керував іншими кораблями, які перебували від острова Зміїний до мису Тарханкут.

«Як вони вважали, для недопуску кораблів НАТО в район бойових дій, я так розумію. Або щоб ми не змогли вивести якісь свої кораблі, катери з цього району», – пояснив командувач ВМС України.

Українська операція проти крейсера, вважає Неїжпапа, стала важливим сигналом для російського флоту.

«Ми зрозуміли, що якщо нам вдасться це зробити, противник зрозуміє, що він більше не зможе підходити на таку відстань до наших берегів, і ми зможемо відігнати його від Одеси», – додав він.

Інтерв’ю з командувачем ВМСУ дивіться у суботу.

Росія хоче зняття санкцій в обмін на припинення вогню. ЄС не готовий до цього

Протягом останніх тижнів, якщо дивитися на заяви, то Сполучені Штати, Україна та Росія розробляли схеми припинення вогню. Одна з них спрямована на захист енергетичної інфраструктури (за версією Росії) чи об'єктів енергетики та інфраструктури (за версією США), а інша – на зменшення військової активності в Чорному морі. Але що в реальності?

Путін виставив умови. І головна з них була публічно озвучена: послаблення санкцій. У заяві Кремля, оприлюдненій після підписання угоди про припинення вогню в Чорному морі 25 березня, Росія заявила, що дотримуватиметься угоди лише в тому випадку, якщо Захід частково скасує санкції, запроваджені після початку її повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році.

Ця вимога включає зняття обмежень на експорт добрив і страхових компаній, які його покривають, а також повторне підключення кількох російських банків до глобальної платіжної системи SWIFT.

Далі про це читайте тут


Мінекономіки: з 1 квітня бронювати працівників можуть лише підприємства з оновленим статусом критичності

З 1 квітня всі бронювання працівників, оформлені за старими правилами, втратили чинність. Продовжити відстрочку від мобілізації зможуть лише ті компанії, які встигли оновити статус критичності відповідно до нових вимог, повідомило Міністерство економіки України.

«З початку року більшість сумлінних компаній вже перепідтвердили свою критичність у відповідних державних органах і перебронювали своїх працівників. Відстрочки переброньованих працівників залишаються чинними після першого квітня», – зазначив заступник міністра економіки України Віталій Кіндратів.

Відтепер заяви на бронювання розглядатимуть у стандартному режимі протягом 72 годин, кажуть у відомстві.

Компанії, які ще не оновили свій статус, мають пройти нову процедуру підтвердження критичності, після чого подати повторно заявки на бронювання. Якщо у працівника ще діє стара відстрочка, її спочатку необхідно анулювати, кажуть у відомстві.

Усі бронювання здійснюються виключно онлайн через портал «Дія».

Законодавство України передбачає мобілізацію військовозобов’язаних віком від 25 до 60 років.

Заступник міністра оборони Іван Гаврилюк у середині серпня повідомив, що кількість заброньованих військовозобов’язаних в Україні становить близько 930 тисяч.

«Я радий, що живий!». Історія воїна, який втратив зір на війні й опановує світ заново

Петро Марцинюк (в центрі) під час акції з вимогою звільнення усіх полонених

ПОДІЛИТИСЬ

Дивитись коментарі

Друк

ЛЬВІВ – 34-річний військовослужбовець Павло Марценюк з Хмельниччини отримав важке мінно-вибухове поранення торік на Покровському напрямку. Його підрозділ готувався до виходу на бойові позиції, але під час підготовки вибухнула міна. Це було вже третє поранення воїна, але найважче – він повністю втратив зір, практично, медики «склали» йому обличчя і праву ногу.

У травні американські лікарі оперуватимуть ветерана друге: відновлюватимуть ліву частину обличчя і встановлять другий очний протез.

Павло Марценюк з дружиною виховують трьох дітей. Як ветеран вчиться жити у світі, який не може бачити, але намагається відчувати?

«А це двері, щоб униз іти?», – запитує Павло Марценюк. І переконавшись за допомогою тактильної тростини, що це таки двері, він швидко спускається сходами.

Закручені коридори реабілітаційного центру «Незламні» знає добре і на заняття ходить, не послуговуючись навіть ліфтом.

Павло Марценюк розповідає, як вчився орієнтуватись у просторі. Разом із реабілітологом моделював при допомозі карточок конкретний шлях – у реабілітаційному центрі, на вулиці, до крамниці.

«Ось різноманітні смужки. Такими смужками я і будую маршрут. Прямо рухаємось, ось тупик, сюди повернути. Я так запам’ятовую. Смужка – це йти прямо, кишенька це тупик. Вибудовую собі вулицю», – каже ветеран.

Далі читайте тут

БІЛЬШЕ

XS
SM
MD
LG