Україна вирішує свої проблеми з живою силою і формує кілька нових бригад, але затримка й недостатність поставок західної зброї, ймовірно, не дозволять Україні оснастити всі ці нові бригади, заявив у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).
«Своєчасна і належна безпекова допомога Заходу продовжує залишатися вирішальним фактором, що визначає, коли і в якому масштабі українські сили зможуть кинути виклик ініціативі на полі бою й проводити важливі з оперативної точки зору контрнаступальні операції в майбутньому», – йдеться в повідомленні.
Аналітики звернули увагу на заяву президента Володимира Зеленського, який в інтерв’ю Bloomberg, опублікованому 3 липня, сказав, що українські сили перебувають у кращому положенні за живою силою, ніж кілька місяців тому, і що здатність України проводити майбутню контрнаступальну операцію залежить від оснащення бригад важкою технікою.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Захід посилює боєздатність України на 2025 рік через непевність очікувань щодо впливу виборів у СШАВ ISW зазначили, що, ймовірно, йдеться про щонайменше 10 запланованих нових українських бригад.
Зеленський заявив, що військова техніка надто довго прибуває на фронт і повторив свої коментарі про те, як повільне надходження безпекової допомоги США ускладнює зусилля України щодо оснащення резервних бригад достатньою мірою, щоб залучити їх до оборонних операцій.
«Здатність України проводити значущі в оперативному плані контрнаступальні операції в обраний нею час має вирішальне значення, щоб уникнути затягування війни. Теорія російського президента Володимира Путіна щодо того, що Росія зможе нескінченно прогресувати в Україні, ймовірно, спонукає його затягувати війну і зміцнює його прихильність знищенню української державності, і Путін навряд чи змінить свої розрахунки, якщо Україна не завдасть подальших значних поразок російським силам. Україна не має часу і гнучкості чекати на безпекову допомогу Заходу для оснащення нових підрозділів», – наголосили аналітики.
Читайте також: «Щоб вчасно отримувати допомогу» – Умєров про перехід формату «Рамштайн» під контроль НАТО
В ISW також заявили, що російські війська, ймовірно, зараз намагаються використати ініціативу на полі бою, щоб змусити Україну залучити живу силу і техніку до поточних оборонних операцій і не дати Україні накопичити особовий склад і ресурси, необхідні для перехоплення ініціативи.
Чим довше Україні доведеться чекати, щоб оснастити й розгорнути нові бригади, тим більше у російських військ буде можливостей перешкодити українським зусиллям зосередити нову невикористану бойову силу для майбутніх контрнаступальних операцій, кажуть аналітики.
Читайте також: Блінкен про наступ РФ на Харківщині: «це ціна багатомісячної затримки» з наданням допомоги
«Західна безпекова допомога, яка дозволить українським силам оснастити нові підрозділи, зменшить цей тиск, а більша впевненість у тому, які сили будуть доступні, дозволить Україні почати конкретно планувати майбутні контрнаступальні операції. Західна безпекова допомога, яка забезпечує українські сили необхідним обладнанням і зброєю в масштабі, термінах і регулярності, необхідних для операцій зі звільнення окупованих територій України, залишається єдиним вірогідним шляхом для зменшення амбіцій Путіна зі знищення української державності й ідентичності», – наголосили в ISW.
У квітні Конгрес США схвалив пакет допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів після багатьох місяців затримки.
У червні генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ визнав, що затримка у підтримці України мала «серйозні наслідки».
Президент України Володимир Зеленський нещодавно сказав, що доручив міністру оборони Рустему Умєрову, який перебуває в США з візитом, отримати конкретні дати доставки нових систем Patriot, про які в Києва є домовленість із партнерами.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час