Правозахисна організація Human Rights Watch 6 липня закликала і Росію, і Україну припинити використання касетних боєприпасів, а США – не надавати таку зброю Києву.
HRW заявила, що як російські, так і українські сили використовували касетні боєприпаси, через які гинули українські цивільні.
Заява пролунала на тлі повідомлень про те, що США зважують, чи відповідати на заклик України постачати їй цю зброю.
Радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк розкритикував правозахисників, заявивши, що вони намагаються зірвати постачання зброї Україні таким чином.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: США мають надати Україні ATACMS і касетні боєприпаси для успіху на полі бою – сенатор Ґрем«Лише вдумайтесь: абсолютно божевільні російські головорізи вторгаються в Україну, розв’язуючи жорстоку війну геноцидного типу, вбиваючи цивільне населення, влаштовуючи публічні страти, ґвалтуючи жінок, викрадаючи дітей, атакуючи великі міста крилатими ракетами… Водночас поруч стоїть «правозахисна організація» із записником і звинувачує… український народ у тому, що він недостатньо роззброїв себе за підсумками міжнародних конвенцій 2005 року і Будапештського меморандуму», – написав Подоляк у твіттері.
«Виявляється, це «погані українці» використовують зброю, яку використовувати не повинні, стоячи у своїх містах, а не ночуючи в чистому полі. Більше того, «правозахисники» розв’язують агресивну лобістську кампанію… ні, не з виключення Росії з ООН – зі зриву надання зброї Україні. Це що, прикол? Пранк? Чи інвазія російської агентури у різні глобальні «офіси» остаточно знищила моральні імперативи?», – додав він.
Понад 120 країн підписали міжнародну угоду про заборону касетних боєприпасів, використання яких призводить до розкидання великої кількості менших бомб на великій території, що можуть призводити до загибелі чи каліцтва цивільних через місяці чи роки.
Росія і Україна не є підписантами Конвенції про касетні боєприпаси, яка забороняє використання, виробництво, придбання, передачу та накопичення такої зброї і вимагає знищення її запасів.