Посол Євросоюзу в Грузії Павло Герчинський повідомив журналістам про рішення європейських інституції припинити зустрічі з урядом «Грузинської мрії» у відповідь на антиєвропейські дії та риторику правлячої партії, пише «Эхо Кавказа» (проєкт Радіо Свобода).
«У червні цього року у нас була внутрішня дискусія з нашими державами-членами щодо того, яким має бути підхід до влади Грузії, яка, як ми вважаємо, є недружньою по відношенню до Європейського союзу. Крім того, ми обговорили, як нам слід підходити до антизахідного та антиєвропейського наративу, пропаганди і теорій змови, і вирішили не мати будь-яких контактів на високому рівні з нинішнім урядом Грузії. Саме тому за останні місяці не було ні візитів на високому рівні до Грузії, ні зустрічей на високому рівні з представниками грузинської влади в Брюсселі», – повідомив Герчинський.
У ЄС наголосили, що Грузія не зможе стати членом Євросоюзу, «якщо стане однопартійною державою, країною, де заборонена політична опозиція, де громадянському суспільству доведеться виїжджати на роботу за кордон, якщо основні права людини, не кажучи вже про права меншин, не буде захищено».
Напередодні голова парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закони, що обмежують права ЛГБТ. Глава зовнішньої політики ЄС Жозеп Боррель заявив, що ці закони «ще більше збивають країну зі шляху до ЄС».
Також влітку 2024 року у Грузії ухвалили закон про «іноземних агентів». Він передбачає створення реєстру організацій-провідників іноземного впливу, де мають реєструватися всі неурядові організації та медіа, чиї річні бюджети щонайменше на 20% складаються з іноземного фінансування. Обговорення та ухвалення закону супроводжувалося масовими акціями протесту в Тбілісі, під час яких затримані десятки активістів.
Вибори нового скликання парламенту відбудуться у Грузії 26 жовтня. Судячи з опитувань, знову лідирує «Грузинська мрія».
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Грузинська делегація в ООН не аплодувала Байдену на слова про Україну після скасування зустрічей