Генштаб: за добу на фронті було 171 зіткнення, найбільше – на Курахівському напрямку

Сапери 93-Ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» під час навчання. Донецька область, жовтень 2024 року

На фронті протягом минулої доби зафіксували 171 бойове зіткнення, повідомив Генеральний штаб Збройних сил України у ранковому зведенні 16 жовтня.

Найбільше російських атак українські сили відбили на Курахівському напрямку – 40. «Найактивніше окупанти намагалися просунутися вперед в районах населених пунктів Новодмитрівка і Георгіївка. Окрім того, ворог атакував у бік Кремінної Балки, Цукуриного, Новоселидівки, Костянтинівки, Антонівки й Катеринівки», – йдеться у зведенні.

На Куп’янському напрямку, за даними Генштабу, за добу відбулося 28 атак: українські військові відбивали штурмові дії противника неподалік Кучерівки, Новоосинового, Грушівки, Піщаного, Глушківки, Лозової, Кругляківки, Петропавлівки, Колісниківки і Вишневого.

Читайте також: Переломний момент: російський наступ і невизначеність підтримки США загрожують майбутньому України

«На Покровському напрямку наші захисники зупинили 26 штурмових і наступальних дій агресора у бік Новотроїцького, Миролюбівки, Променя, Красного Яру та Крутого Яру. Найбільша концентрація ворожих атак була поблизу населеного пункту Селидове», – йдеться в повідомленні.

Крім того, бої тривали на Харківському, Лиманському, Краматорському, Торецькому, Времівському, Оріхівському, Придніпровському напрямках, додали у командуванні.

«За уточненою інформацією, вчора противник завдав по позиціях українських підрозділів і населених пунктах п’ять ракетних ударів із застосуванням 13 ракет, а також 65 авіаударів, зокрема скинув 130 КАБ. Крім цього, здійснив більш ніж 4500 обстрілів, з них 169 – із реактивних систем залпового вогню», – повідомили в Генштабі.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ISW повідомляє про просування військ Росії на північний захід від Водяного в районі Вугледара

У своєму звіті, опублікованому 13 жовтня американський Інститут вивчення війни (ISW) зазначив, що російські війська нещодавно відновили тактичні наступальні атаки в районі межі Донецької і Запорізької областей і досягли тактичних успіхів у локалізованих наступах, «але поки що ця діяльність не є частиною більшої оперативної наступальної операції для підтримки ширшої російської наступальної операції на заході Донецької області».

У звіті за 9 жовтня ISW дійшов висновку, що російське командування, ймовірно, вимагало прискорити темпи механізованих наступів в Україні, щоб досягти успіхів до того, як осінні дощі ускладнять рух техніки.

Головна мета – закріпитися у прифронтових населених пунктах, які можна використовувати як плацдарм для подальших операцій, наприклад, для захоплення Курахового чи Покровська, вважають аналітики.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Війна Росії проти України. Відсіч. Усі новини на цей час