Велика Британія застосувала санкції щодо 30 кораблів так званого тіньового флоту Росії, відповідальних за транспортування нафти і нафтопродуктів на мільярди фунтів стерлінгів лише за останній рік,
Як повідомляє уряд Британії, оскільки половина суден, проти яких сьогодні введені санкції, перевезли нафти і нафтопродуктів (зокрема бензин) на суму понад 4,3 млрд доларів лише за останній рік, це найбільший пакет санкцій Великої Британії.
«Цей крок ще більше обмежить можливості Кремля фінансувати свою незаконну війну в Україні та свою зловмисну діяльність по всьому світу, а також збільшить загальну кількість нафтових танкерів, що потрапили під санкції Великої Британії, до 73 – більше, ніж у будь-якої іншої країни, що демонструє лідерство Великої Британії у боротьбі з тіньовим флотом», – йдеться у повідомленні.
У британському уряді зауважують, що це оголошення було зроблено в той час, коли міністр закордонних справ країни використовує зустріч міністрів закордонних справ G7 в Італії, щоб підштовхнути інші країни до продовження тиску на російську військову машину, паралельно із зусиллями щодо посилення військової та фінансової підтримки України.
Доходи від продажу нафти є ключовим джерелом фінансування незаконної війни Кремля в Україні. Лондон наголошує, що обмеження цих доходів, в тому числі шляхом боротьби з компаніями, які страхують ці судна, є життєво важливим для підтримки спільної безпеки – послаблення військової машини Кремля, очищення судноплавних шляхів від небезпеки і захисту міжнародної торгівлі.
Мінфін Британії вніс до санкційних списків російські компанії «Альфастрахування» та страховий будинок ВСК. Зазначається, що відомство вважає їх причетними до фінансування війни в Україні чи отримання вигод від підтримки уряду Росії.
Активи компаній у Великій Британії мають бути заморожені, а угоди з ними заборонені.
Читайте також: Маловідомі компанії з ОАЕ придбали десятки танкерів для «тіньового флоту» РФ – FT
Росія використовує старі танкери – часто незастраховані і з незрозумілим правом власності – для експорту сирої нафти і нафтопродуктів за кордон, незважаючи на санкції ЄС та G7. Ця діяльність також викликає побоювання щодо ризику екологічних катастроф, у тому числі великих розливів нафти. В рамках систематичних зусиль РФ, спрямованих на обхід ЄС, «тіньовий флот» забезпечує ключове фінансове підґрунтя для Росії в її війні проти України.